umów wizytę / zabieg

Toksyna botulinowa – antidotum na nadmierną potliwość

Z rozmów z naszymi Pacjentami w Preibisz SkinDoctors wynika, że wydzielanie zbyt dużej ilości potu wpływa niekorzystnie nie tylko na wygląd fizyczny, ale także powoduje dyskomfort psychiczny. Pacjenci skarżą się, że wraz z problemem nadmiernego pocenia się, ich samoocena pogorszyła się oraz że czują się mniej pewni w relacjach międzyludzkich.

Wychodząc temu naprzeciw w Preibisz SkinDoctors stosujemy zabiegi z użyciem toksyny botulinowej A, która potrafi zredukować wydzielanie potu na długi okres czasu.

Jak rozpoznać, że dotyczy mnie problem nadmiernej potliwości i co to jest?

W języku medycznym nadpotliwość nazywana jest hiperhydrozą. Przeciętny człowiek wydziela wraz z potem około 1 litra wody dziennie. W przypadku, gdy ta ilość zostaje znacznie przekroczona Pacjent narażony jest na nadmierne wydzielanie potu. O ile takie zwiększenie jest całkowicie normalne podczas wykonywania wysiłku fizycznego (trening siłowy, bieganie długodystansowe), o tyle przy normalnych aktywnościach jest to stan wskazujący na zaburzenie.

Jeżeli Pacjent ma praktycznie cały czas wilgotne dłonie, stopy lub pachy (te miejsca są najczęściej narażone na nadprodukcję potu), jest zmuszony zmieniać ubranie co kilka godzin i czuje się niekomfortowo przez wydzielany zapach – zalecamy konsultację z lekarzem. Długoletnie doświadczenie w diagnozowaniu tego zaburzenia oraz wykonywany podczas wizyty specjalny test, pozwalają nam ocenić, czy mamy do czynienia z nadpotliwością.

Jak poradzić sobie z nadmiernym poceniem się, gdy dostępne na rynku środki już nie pomagają?

Popularne antyperspiranty i apteczne blokery potu niestety nie sprawdzają się w przypadku osób, które zmagają się z nadpotliwością, ponieważ działają zbyt powierzchownie i za słabo. W Preibisz SkinDoctors zalecamy naszym Pacjentom poddanie się zabiegowi toksyną botulinową (potocznie: botoxem), która blokując sygnał z zakończeń nerwowych hamuje, opróżnienie gruczołów potowych.

Czy przy braku nadpotliwości  mogę poddać się zabiegowi?

Oczywiście. Zabieg bardzo polecamy osobom, które nie chcą stosować antyperspirantów na co dzień, szczególnie w okresie letnim oraz tym, których życie zawodowe i związany z nim stres zobligowuje do wyjątkowej ochrony przed poceniem. W naszej Klinice jest to zabieg dedykowany zarówno osobom cierpiącym na nadpotliwość, jak i tym, którzy cenią sobie komfort i wygodę.

Jak wygląda zabieg i jakich efektów mogę się spodziewać po jego wykonaniu?

Zabieg polega na iniekcji toksyny botulinowej pod skórę w miejscu nadmiernego pocenia się (np. pachy, dłonie, stopy, czoło). Odbywa się w znieczuleniu miejscowym i zazwyczaj zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Już około tydzień po zabiegu nasi Pacjenci zauważają efekty podania preparatu. Następuje zablokowanie wydzielania potu na okres 6 miesięcy! Ten innowacyjny zabieg jest dostępny w Preibisz SkinDoctors. Pozwala przywrócić komfort życia i zapomnieć o problemie nadpotliwości.

Już dziś umów się na wizytę w Preibisz SkinDoctors:

Telefonicznie dzwoniąc pod numer telefonu: 22 765 63 15

Mailowo pod adresem: recepcja@preibisz.com

Zobacz inne PORADY Preibisz SkinDoctors:

https://www.preibisz.com/porady/6-niecodziennych-zastosowan-botoksu-o-ktorych-mialas-pojecia/

https://www.preibisz.com/porady/leczenie-nadmiernej-potliwosci-dloni-warszawa/

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com