Strona główna | Dermatologia | Chirurgiczne usuwanie znamion

Chirurgiczne usuwanie znamion

Usuwanie znamion oraz pieprzyków przez dermatologa

Po przebadaniu przez lekarza wydaje on decyzję dotyczącą podjęcia działań, na przykład działań chirurgicznych. Sam zabieg trwa około 40 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wycina zmianę, zszywa ją i zakłada opatrunek. Po zabiegu lekarz udziela instrukcji, czego nie należy robić w najbliższym czasie. Jedną z takich rzeczy jest unikanie gwałtownych ruchów.  Dodatkowo, usunięty fragment zostanie poddany analizie histopatologicznej, której wynik dostaniemy po około 2 tygodniach.

W niektórych przypadkach interwencja może być jeszcze mniej inwazyjna niż z użyciem skalpela. Wyróżniamy tutaj 3 grupy zabiegów, które są równie skuteczne i lekarz może zdecydować się po nie sięgnąć.

Pierwszą z nich jest krioterapia, czyli zabieg usuwania zmian skórnych, który polega na działaniu na uszkodzony obszar, na przykład brodawkę zimną substancją, taką jak ciekły azot. Na skutek działania substancją chłodzącą dochodzi do kriodestrukcji uszkodzonego obszaru, co dla nas oznacza jej usunięcie. Metoda jest często używana przy leczeniu trądziku, brodawek lub naczyniaków.

Inną popularną metodą jest łyżeczkowanie, które jest często używana w walce z brodawkami. Zabieg jednak wiąże się z ryzykiem, gdyż lekarze nie gwarantują stuprocentowej pewności dotyczącej braku nawrotów usuniętej zmiany w przyszłości.

Laserowe usuwanie znamion

Ostatnią popularną metodą jest działanie laserem. Zabieg jest zbliżony do interwencji chirurgicznej z użyciem skalpela, jednak to ostre narzędzie zastępujemy wiązką laserową. Jest to w pełni skuteczne narzędzie zarówno do zmian łagodnych, jak i nowotworowych.

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, który otrzymamy w formie kremu. Na skutek tego, nie musimy się obawiać igieł. Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Znieczuloną część ciała, poddajemy działaniu elektronów oraz jonów. Na obszar, w którym widnieje zmiana, przykładamy skrzące się głowice, których ładunek elektryczny usunie niepożądany element.

Dodatkowo, dzięki temu zabiegowi poprawie ulegnie napięcie oraz jędrność skóry. Ponieważ nasz zabieg, Jett Plasma jest bezpieczny, szybki oraz bezbolesny, z jego pomocą możemy zredukować liczbę rozstępów, blizn potrądzikowych oraz przebarwień. Zabieg nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Po jego wykonaniu nie grożą nam krwawienia ani stany zapalne. Ponad 95% pacjentów jest zadowolonych z decyzji  dotyczącej poddania się zabiegowi.

Każda z metod jest dobierana indywidualna do pacjenta, dlatego nie należy się nastawiać w tym, na którą się decydujemy. Przy pierwszej wizycie lekarz określi zarówno rozmiar naszego znamienia, jak i optymalną metodę jego usunięcia.

VideoKONSULTACJE
UMÓW WIZYTĘ
PRZEZ INTERNET
Kontakt

KONTAKT