umów wizytę / zabieg

Niechirurgiczne usuwanie znamion

Usuwanie znamion oraz pieprzyków przez dermatologa
Wyróżniamy 3 grupy zabiegów, które są równie skuteczne co zabieg chirurgicznego usuwania znamion i lekarz może zdecydować się po nie sięgnąć.

Pierwszą z nich jest krioterapia, czyli zabieg usuwania zmian skórnych, który polega na działaniu na uszkodzony obszar, na przykład brodawkę zimną substancją, taką jak ciekły azot. Na skutek działania substancją chłodzącą dochodzi do kriodestrukcji uszkodzonego obszaru, co dla nas oznacza jej usunięcie. Metoda jest często używana przy leczeniu trądziku, brodawek lub naczyniaków.

Inną popularną metodą jest łyżeczkowanie, które jest często używana w walce z brodawkami. Zabieg jednak wiąże się z ryzykiem, gdyż lekarze nie gwarantują stuprocentowej pewności dotyczącej braku nawrotów usuniętej zmiany w przyszłości.

Laserowe usuwanie znamion

Ostatnią popularną metodą jest działanie laserem. Zabieg jest zbliżony do interwencji chirurgicznej z użyciem skalpela, jednak to ostre narzędzie zastępujemy wiązką laserową. Jest to w pełni skuteczne narzędzie zarówno do zmian łagodnych, jak i nowotworowych.

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, który otrzymamy w formie kremu. Na skutek tego, nie musimy się obawiać igieł. Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Znieczuloną część ciała, poddajemy działaniu elektronów oraz jonów. Na obszar, w którym widnieje zmiana, przykładamy skrzące się głowice, których ładunek elektryczny usunie niepożądany element.

Dodatkowo, dzięki temu zabiegowi poprawie ulegnie napięcie oraz jędrność skóry. Ponieważ nasz zabieg, Jett Plasma jest bezpieczny, szybki oraz bezbolesny, z jego pomocą możemy zredukować liczbę rozstępów, blizn potrądzikowych oraz przebarwień. Zabieg nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Po jego wykonaniu nie grożą nam krwawienia ani stany zapalne. Ponad 95% pacjentów jest zadowolonych z decyzji dotyczącej poddania się zabiegowi.

Każda z metod jest dobierana indywidualna do pacjenta, dlatego nie należy się nastawiać w tym, na którą się decydujemy. Przy pierwszej wizycie lekarz określi zarówno rozmiar naszego znamienia, jak i optymalną metodę jego usunięcia.

Umów wizytę / zabieg

Wypełnij formularz, oddzwonimy i ustalimy dogodny termin wizyty.


    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com

    Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

      Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com