Pierwsze efekty skleroterapii pojawiają się po ok. 2 tygodniach od wykonania zabiegu. Finalnie, po zakończeniu rekonwalescencji (ok. miesiąc po zabiegu) skóra wygląda zdrowiej – jest gładsza i przyjemna w dotyku.
Skleroterapia znacznie wpływa również na samopoczucie i pewność siebie – osoby, które poddały się zabiegowi lepiej czują się w swoim ciele i chętniej odsłaniają partie ciała, pokryte wcześniej pajączkami.
Skleroterapia to zabieg raczej krótki i praktycznie bezbolesny. Sesja trwa kilkanaście minut. W przypadku rozległych zmian, może wystąpić konieczność jej powtórzenia.
Zabieg skleroterapii polega na wprowadzeniu preparatu „sklejającego” żyły (sklerozantu) za pomocą cienkiej igły do rozszerzonych naczyń krwionośnych. Jego zadaniem jest podrażnienie naczynia, spowodowanie zwłóknienia, a finalnie zarośnięcia zbyt dużego przepływu światła w żyle.
Po skończonej sesji zabiegowej, można wrócić do wykonywania codziennych zajęć – zalecane jest chodzenie, odradzana zaś dłuższa podróż w pozycji siedzącej. Eksperci wskazują również konieczność noszenia rajstop i/lub pończoch uciskowych o odpowiednim stopniu ucisku. Kompresjoterapia, czyli terapia uciskiem zwiększa bowiem skuteczność zabiegu.
Warto wiedzieć, że tuż po skleroterapii, nawet jeśli nie mamy przeciwwskazań do jej wykonania, na skórze mogą wystąpić zaczerwienienie, drobne siniaki i obrzęk.
Skleroterapii nie mogą poddać osoby z następującymi schorzeniami, bezpośrednio związanymi z układem naczyń żylnych. Z kwalifikacji do zabiegu eliminują:
Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.
Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com