umów wizytę / zabieg

Laser Spectra XT

Spośród zabiegów w Klinice Preibisz Skin Doctors najczęściej wykonujemy laserowe usuwanie przebarwień pojawiających się przeważnie na twarzy i grzbietach rąk. Są to okolice, które bezpośrednio są narażone na działanie słońca i trudno je zasłonić.

Za pojawienie się przebarwień odpowiada wiele czynników, takie jak słońce, skłonności genetyczne, niektóre hormony, stany zapalne skóry.

Większość ludzi nabywa przebarwienia wraz z wiekiem. Zdarza się, że zmiany te są tak małe, że prawie niezauważalne, niczym spray piegów na nosie czy policzkach, w innych przypadkach przebarwienia  mogą być jednak tak duże, że postarzają bardziej niż zmarszczki, a wręcz mogą nawet szpecić.

Powierzchownych  przebarwień możemy się pozbyć, stosując odpowiednie peelingi chemiczne. Duże i powracające przebarwienia wymagają jednak interwencji lekarza w gabinecie dermatologicznym. Z pomocą lasera Spectra XT większość pigmentowych zmian, zarówno naskórkowych, jak i skórnych można całkowicie usunąć.

Na czym polega innowacyjność terapii laserem Spectra ?

Laser ten emituje 4 długości fal, dzięki czemu pozwala na skuteczne usuwanie przebarwień:

 • tzw. plam starczych zlokalizowanych na rękach, twarzy oraz skórze całego ciała,
 • przebarwień posłonecznych wynikających z nadmiernej ekspozycji na słońce, w tym również piegów,
 • przebarwień pozapalnych, np. potrądzikowych
 • melazmy (lub ostudy pociążowej).

W zależności od charakteru przebarwień sposób ich leczenia jest różny. Dobierając odpowiednią długość fali, dociera się do konkretnego miejsca, gdzie barwnik się nadmiernie nagromadził. Dlatego każdy zabieg usuwania przebarwień poprzedzony jest konsultacją dermatologiczną.

Czy laser wyleczy melazmę ?

Laser Spectra skutecznie leczy melazme zarówno skórną, jak i naskórkową u Pacjentów o wszystkich fototypach skóry. Dodatkowo przynosi on korzyści związane z poprawą odcienia skóry i jej struktury poprzez jej odnowę.

W jaki sposób dochodzi do redukcji przebarwień?

W trakcie zabiegu energia lasera „rozbija” pigment na mikroskopijne cząstki powodując jego rozproszenia, a układ limfatyczny usuwa go z organizmu.  Skóra po zabiegach będzie jaśniejsza, pigmentacja mniej widoczna, a faktura skóry poprawiona.

Ile zabiegów potrzeba, aby usunąć przebarwienia?

Efekty zabiegów będą pojawiały się stopniowo. Liczba zabiegów wymaganych do osiągnięcia optymalnych rezultatów zwykle waha się od 5 do 10 w  jedno-dwutygodniowych odstępach. Po zabiegu konieczne jest  zastosowanie wysokiej jakości kremu przeciwsłonecznego.

Czy leczenie przebarwień  jest bolesne?

Z zabiegiem  laserowym wiążą się niewielkie lub prawie niezauważalne odczucia bólowe.

Czy zabiegi na usuwanie przebarwień można łączyć z innymi zabiegami?

Tak, nie ma ku temu przeciwwskazań, zwłaszcza w przypadku początkowego stanu melazmy, która często ma komponentę  naczyniową. W Klinice Preibisz Skin Doctors równolegle stosujemy zabiegi redukujące przebarwienia z zabiegiem laserowym, który przywraca  prawidłowy stan naczyń krwionośnych, co prowadzi do zmniejszenia zaczerwienienia na skórze.

Umów wizytę / zabieg

Wypełnij formularz, oddzwonimy i ustalimy dogodny termin wizyty.


  Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com

  Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

   Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com