umów wizytę / zabieg

Leczenie nadmiernej potliwości dłoni

Nadmierna potliwość to coś co sprawia problem wielu. Coraz więcej osób boryka się z potliwością również dłoni i stóp. Nadmierna potliwość dłoni często występuje również u dzieci. Wszyscy, których dotyka problem zastanawiają się skąd się to wzięło oraz jak zwalczyć nadmierną potliwość dłoni.

Jakie są przyczyny nadmiernej potliwości dłoni?

Hiperhydroza to wzmożone wydzielanie potu dłoni, stóp, czy nawet okolicy twarzy. Problem ten dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. To może być oznaka, np. nadczynności tarczycy, naczyniowych bólów głowy, cukrzycy, czy nowotworów. Czasem nadmierne pocenie dłoni jest związana z genetyką. Niektóre osoby dziedziczą to po rodzicach, czy dziadkach. Warto pamiętać, że nieleczona nadpotliwość może przyczynić się do rozwoju grzybicy, czy infekcji skóry.

Leczenie nadmiernej potliwości dłoni

Coraz więcej osób szuka sposobów na nadmierną potliwość dłoni. Często stosowanym rozwiązaniem na potliwe ręce jest wstrzyknięcie pacjentowi toksyny botulinowej. Zabieg po podaniu znieczulenia miejscowego trwa około 30 minut. Botoks działa na zakończenia komórek nerwowych dzięki czemu blokuje wydzielanie acetylocholiny,blokując przewodzenie impulsów z nerwów do gruczołów potowych, przez to blokując wytwarzanie potu.
Pierwsze zauważalne efekty po zabiegu na pocące się dłonie są zauważalne po 7-10 dniach od podania preparatu.

Niektórzy zastanawiają się również nad domowymi sposobami na potliwość dłoni. Czy jest coś takiego i czy naprawdę w zaciszu domowym da się z tym skutecznie uporać? Okazuje się,
że tak. Jednym z takich sposób jest picie ziołowych naparów m.in. z szałwii. Inną opcją jest nakładanie przygotowanej maseczki z miodu oraz octu. Jednak to nie gwarantuje, że problem z potliwymi dłońmi minie. Warto więc udać się po poradę do lekarza specjalisty.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com