umów wizytę / zabieg

Zabiegi usuwające brodawki i kurzajki

Czym są brodawki? Czy leczenie brodawczaków jest konieczne?

Brodawki skórne są to zmiany, które pojawiają się w różnym wieku oraz przez różne czynniki. Najłagodniejszą formą są brodawki łojowe, które uświadczy większość ludzi w średnim wieku, oraz osób starszych. Są to okrągłe narośle, które można usunąć w dowolnym momencie. Nie są niebezpieczne dla życia.

Gorsze dla nas są brodawki, które wywołuje wirus HPV, czyli kurzajki. Należy je usuwać jak najszybciej, gdyż czas, w którym znajdują się na naszym ciele, to okres, w którym penetrują skórę, przez co coraz częściej je usunąć. W celu usunięcia zapraszamy do naszej kliniki, gdyż nieprofesjonalne usunięcie może zaowocować rozsiewem kurzajek na inne części ciała.

Brodawki są nieestetyczną naroślą, która pojawia się nam w różnych okresach życia. Mniej więcej 10% ludzi jest narażonych na działanie wirusa brodawczaka. Mimo że możemy ich się nabawić przez całe nasze życie, najbardziej jesteśmy narażeni w dzieciństwie, oraz podeszłym wieku

Usuwanie brodawek i kurzajek

Każde usunięcie brodawki zaczyna się od przeprowadzenia podstawowego wywiadu oraz ustalenia planu terapii. Przy pierwszym spotkaniu lekarz zbiera informacje oraz wyjaśnia, na czym zabieg bedzie polegał. Dodatkowo uda mu się określić potencjalne przeciwwskazania oraz poinformuje o możliwych efektach ubocznych.

Usuwanie brodawek – Metoda Laserowa

Najczęściej stosowaną metodą jest usuwanie brodawek za pomocą lasera. Zabieg polega na równomiernej aplikacji światła lasera, który bardzo precyzyjnie dociera do komórek skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Zabieg nie pozostawia widocznych ran, co owocuje nienaruszeniem powierzchni skóry. Gojenie następuje bardzo szybko i w ciągu kilku tygodni już nie będziemy mieli żadnych oznak poddania się zabiegowi.

Poważną zaletą zabiegu jest danie możliwości podejmowania aktywności fizycznej bezpośrednio po zabiegu, co sprawia, że ciągle możemy się cieszyć pełnią życia. Dzięki temu nie musi z niczego rezygnować i wrócić do swojego rutynowego życia. U niektórych pacjentów zdarza się, występowanie zaczerwień, lub pieczenie. Znikają po kilku dniach, więc nie będziemy musieli się nimi długo martwić.

Usuwanie kurzajek – Wymrażanie

Inną popularną metodą jest wymrażanie kurzajek. Przez rozwój medycyny, pojedyncze zmiany możemy usuwać sami, za pomocą specjalnych preparatów z apteki. Leczenie w taki sposób trwa około 6 tygodni. Jednak w przypadku odnawiania się zmian lub występowania ich w zdecydowanie większej liczbie powinniśmy udać się do lekarza, który profesjonalnie nam pomoże.

Po wymrażaniu na skórze pojawia się pęcherz, który z czasem przyschnie, po czym odpadnie. W domu możemy wymrozić maksymalnie dwie zmiany naraz, natomiast lekarz mógłby w tym samym czasie pomóc nam z większą ilością problemów.

Usuwanie brodawek z zastosowaniem Elektrody, czyli elektrokoagulacja

Zastosowanie elektrody w usuwaniu brodawek jest inną popularną metodą walki z brodawkami. Zabieg polega na punktowym przyłożeniu elektrody do brodawki. Lekarz wytwarza w wyznaczonym obszarze wysoką temperaturę, która uszkadza tkankę i niszczy brodawkę. W zależności od wrażliwości pacjenta, zabieg możemy wykonać ze znieczuleniem miejscowym lub bez. Po zabiegu pozostanie nam drobny strup, który szybko się goi, po czym odpada.

Inną, tracącą na popularności metodą jest łyżeczkowanie. Ta alternatywa do zabiegów z wykorzystaniem elektrod jest bolesna, przez co wiele osób decyduje się na sięgnięcie po inne, mniej bolesne metody. Dodatkowo zabieg jednak wiąże się z ryzykiem, gdyż lekarze nie gwarantują stuprocentowej pewności dotyczącej braku nawrotów usuniętej zmiany w przyszłości.

Umów wizytę / zabieg

Wypełnij formularz, oddzwonimy i ustalimy dogodny termin wizyty.


    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com

    Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

      Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com