umów wizytę / zabieg

Usuwanie owłosienia laserem SHR

Wiele osób bardzo często się goli, odwiedza fryzjera oraz dba o swój wygląd. Czasem jednak odrastanie włosów przebiega tak szybko, że nie możemy się przez to czuć komfortowo. W naszej klinice możemy ci pomóc, a nasz zabieg laserem SHR zapewni ci spokój na długi czas.

Depilacja laserem – czym jest SHR?

Metoda SHR, czyli Super Hair Removal pozwala nam się na dłużej pozbyć niechcianego owłosienia. Zabieg ten działa na zasadzie lasera, czyli wykorzystuje skupioną wiązkę światła. Ta metoda, od standardowych laserów IPL różni się większą kontrolą nad częstotliwością emitowanych impulsów, co przekłada się na bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu.

Wiązka światła pochodząca z głowicy, przekształca się w energię cieplną pod naszą skórą i oddziałuje na cebulki naszych włosów. Urządzenie niszczy ją, co po kilku dniach owocuje ich wypadanie. Zabieg w tej technologii jest bezbolesny i bezinwazyjny, a zarazem bardzo skuteczny. W Polsce niezwykle szybko zyskuje na popularności przez trwałość rezultatów, jednak wciąż w nie wielu miejscach możemy poddać się zabiegowi. Jedną z nich jest nasz oddział Preibisz Skin Doctors w Warszawie.

Trwałe usuwanie owłosienia laserem – efekty

Od razu po zabiegu zobaczymy zmianę. Nasze owłosienie będzie trwale usunięte. Wszystko za sprawą zniszczenia cebulek włosowych, którego efektem jest działanie lasera. Kiedy opuścimy gabinet, przez jakiś czas będziemy musieli uważać na niektóre rzeczy.

Bezpośrednio po zabiegu, nasza skóra przez kilka dni będzie zaczerwieniona i lekarz uprzedzi nas o tym, że powinniśmy traktować ją bardzo delikatnie. Przykładowymi zaleceniami są mycie się żelem bez mydła, czasowe niestosowanie dezodorantów w przypadku depilacji pach oraz o niepocieraniu w trakcie wycierania się.

Ważne jest by, po zabiegu przez kilka tygodni nie stosować żadnych środków złuszczających nasz naskórek ani się nie opalać. Lekarz uprzedzi nas również, że między kolejnymi zabiegami możemy normalnie golić i obcinać włosy, jednak zabroni nam depilacji z wykorzystaniem wosku oraz wyrywania pęsetą.

 

Umów się na zabieg!

Depilacja laserem – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem przeprowadza się spotkanie z lekarzem, który zada nam kilka pytań oraz przeprowadzi wywiad. W trakcie konsultacji sprawdzi również stan naszej skóry oraz owłosienia, które zdecydujemy się usunąć. Ta część jest bardzo ważna, bo na tej podstawie reguluje się wiązkę lasera, która będzie oddziaływać na naszą skórę.

Następnie lekarz przechodzi do próbnej sesji laserowej. Ma to określić, czy pomiary przeprowadzone podczas spotkania z lekarzem są poprawne. Jeśli tak się stanie, przechodzi się do zabiegu właściwego.

Zabieg rozpoczyna się od naświetlania mało skondensowaną wiązką światła obszaru, z którego chcemy usunąć owłosienie. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort lub mrowienie. Jeśli taka sytuacja następuje, lekarz nakłada na skórę krem, który pełni funkcję znieczulenia. W zależności od obszaru, który zdecydujemy się wydepilować, zabieg trwa od 15 minut do nawet dwóch godzin.

Usuwanie laserem – przeciwwskazania

Mimo że zabieg jest bezpieczny, lekarz nie zdecyduje się na jego przeprowadzenie, gdy jesteśmy w ciąży, bądź karmimy piersią. Innymi przeciwwskazaniami są cukrzyca, nowotwory, padaczka oraz różnego rodzaju zaburzenia pigmentacji.

Ponieważ jest to zabieg z wykorzystaniem lasera, lekarz nie zdecyduje się również na przeprowadzenie zabiegu u osoby ze świeżą opalenizną lub u osób przyjmujących środki fotouczulające, takie jak retinoidy czy sterydy.

Umów wizytę / zabieg

Wypełnij formularz, oddzwonimy i ustalimy dogodny termin wizyty.


    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com

    Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

      Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com