umów wizytę / zabieg

Co to jest zabieg HIFU? Na czym polega i jak wygląda jego przebieg?

Zastanawiasz się nad liftingiem, ale nie chcesz poddawać się operacji w znieczuleniu ogólnym? Mamy dla Ciebie cudowną informację — w Preibisz Skindoctors możesz skorzystać z zabiegu HIFU, który uniesie owal Twojej twarzy bez bez blizn, szwów i okresu rekonwalescencji. Czym jest zabieg HIFU? Na czym polega jego przebieg? Ile czasu utrzymują się efekty po jego zastosowaniu? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym przedstawiamy wszystkie informacje na temat tego spektakularnego urządzenia.

Czym jest zabieg HIFU?

HIFU to nieinwazyjny zabieg wykonywany w klinikach medycyny estetycznej na całym świecie. Wykorzystuje się go głównie na skórze twarzy i szyi w celu jej wygładzenia, poprawienia napięcia oraz redukcji zmarszczek. Podczas przeprowadzania zabiegu HIFU dochodzi zarówno do zjawiska termicznego, jak i mechanicznego. Oba z nich wytwarzane są przez falę ultradźwiękową o wysokiej energii, która zostaje skupiona na punktowym obszarze w tkance podskórnej.

HIFU zabieg — dla kogo?

Metoda HIFU najczęściej wykorzystywana jest w liftingu skóry twarzy oraz szyi. Bywa również, że stosowana jest w okolicach brzucha, talii, pośladków, piersi, kolan, ud oraz ramion. Najczęstszym powodem wykonania zabiegu w wymienionych wyżej partiach jest zwiększona ilość tkanki tłuszczowej oraz chęć wymodelowania sylwetki. Zabieg HIFU wybierają również kobiety ze zwiotczałą skórą po porodzie lub utracie dużej masy ciała.

Na czym polega zabieg HIFU?

Dzięki wytwarzanemu podczas zabiegu zjawisku termicznemu dochodzi do wzrostu temperatury skóry do 60-70 stopni Celsjusza, pozwalającej na koagulację tkanki. Zachodzące równocześnie zjawisko mechaniczne niszczy natomiast strukturę komórki. Dzieje się to dzięki wzrostowi ciśnienia, pojawiającego się na skutek wytworzonych wewnątrz komórek pęcherzyków gazu. Zabieg HIFU wyróżnia się wysoką skutecznością, a jego pierwsze efekty zauważyć można zaraz po wyjściu z gabinetu. Pamiętaj jednak, że skóra potrzebuje około 3 miesięcy, aby zregenerować się i wytworzyć oczekiwane, nowe dawki kolagenu.

Jakie efekty możesz uzyskać dzięki zabiegowi HIFU?

Wśród najczęściej spotykanych efektów wykonania zabiegu HIFU spotyka się:

  • redukcję zmarszczek obecnych na twarzy, szyi i dekolcie
  • uwydatnienie konturu twarzy
  • redukcję podwójnego podbródka
  • podkreślenie linii żuchwy
  • uniesienie owalu twarzy, redukcja chomików

Jak długo utrzymuje się efekt po HIFU?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są zaraz po jego zakończeniu. Na ostateczny rezultat należy jednak poczekać od 2 do 3 miesięcy. Przez ten czas dochodzi do przebudowy tkanki podskórnej, co ma największy wpływ na poprawę jakości skóry. Wykonując zabieg HIFU, możesz spodziewać się efektu utrzymującego się na skórze nawet do 2 lat.

Zabieg liftingu metodą HIFU — jaka cena?

Cena zabiegu HIFU jest zależna od partii zabiegowej oraz ilości impulsów, którą na nią kierujemy. Pacjenci mogą spodziewać się kosztu o wysokości od 1 500 do 5 500 zł.

HIFU zalecenia o zabiegu — co warto wiedzieć?

Jeśli chcesz poddać się zabiegowi HIFU, pamiętaj, aby przez tydzień zachować szczególną ostrożność i nie podrażniać wrażliwej skóry. Przez ten czas nie zaleca się także stosowania zabiegów złuszczających. Przez pierwszą dobę należy unikać ekspresyjnego śmiechu, mocnego żucia oraz wysiłku fizycznego. Przez następny miesiąc postaraj się unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych takich jak np. ibuprofen.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com