Strona główna | Medycyna estetyczna | Nici PDO alternatywa na bezoperacyjny lifting

Nici PDO alternatywa na bezoperacyjny lifting

Nici PDO alternatywa na bezoperacyjny lifting

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób odmłodzić swój wygląd, poprawić owal twarzy lub napiąć opadającą na policzkach skórę przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej. Część z nich decyduje się na radykalny krok w postaci operacyjnego liftingu. Są jednak tacy, którzy obawiają się zbyt dużej ingerencji w organizm. Dla nich właśnie proponujemy zabieg z użyciem nici PDO, który wykonujemy od lat w klinice Preibisz SkinDoctors.

Czym jest zabieg z użyciem nici PDO?

Zabieg z użyciem nici PDO to doskonała alternatywna dla operacyjnego liftingu, gdyż nie obciąża organizmu tak jak zwykła operacja. Przeprowadza się go w ten sposób, że pod skórę wprowadza się specjalne nici, które ją napinają i jednocześnie stymulują do produkcji własnego kolagenu. Dzięki temu pacjent zyskuje odmłodzony i naturalny wygląd twarzy. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny. Nici rozpuszczają się w ciele po 180 dniach, a ich działanie utrzymuje się nawet do 2 lat.

Z czego wykonane są nici PDO?

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu który jest substancją w pełni rozpuszczalną i ulegają rozłożeniu w ciągu kilku miesięcy po wprowadzeniu w ciało pacjenta. Polidioksanon jest syntetycznym włóknem, stosowanym w medycynie od przeszło dwudziestu lat. Jest to materiał bardzo dobrze przebadany, charakteryzujący się wysokim profilem bezpieczeństwa. Liczne operacje z jego udziałem pokazują, że jest substancją godną zaufania lekarzy i pacjentów. Z tego względu nici PDO są tak chętnie stosowane przez lekarzy w Preibisz Skin Doctors.

Jak wygląda zabieg z użyciem nici PDO?

Zabieg z użyciem nici PDO w Preibisz Skin Doctors rozpoczyna się od znieczulenia. Dzięki temu pacjent nie odczuwa w ogóle bólu. Następnie,  lekarz wprowadza nici pod skórę za pomocą igieł. Technika, którą stosujemy w trakcie zabiegu to wykorzystanie naturalnych lini napięcia skóry. Pozwala to na uzyskanie podobnego efektu wygładzenia twarzy, jak przy liftingu operacyjnym. Lekarzem, który przeprowadza zabieg nićmi PDO w naszej klinice jest dr Łukasz Preibisz, który specjalizuje się w zabiegach z użyciem nici rozpuszczalnych. Szkoli w tej dziedzinie lekarzy z całego świata, między innymi podczas tegorocznego międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej IMCAS w Paryżu prowadził szkolenie z zakresu najnowszych trendów w medycynie estetycznej.

Efekty, jakie daje zabieg nićmi PDO

Efekty, jakimi mogą się pochwalić pacjenci, którzy przeszli zabieg przy użyciu nici PDO w naszej klinice, to przede wszystkim likwidacja zbyt wiotkiej skóry i tzw. chomików. Wiele pacjentek chwali sobie również ten zabieg ze względu na bardzo dobre efekty napięcia i wygładzenia skóry. Nici PDO likwidują drobne zmarszczki i odmładzają wygląd skóry. Z tego względu tak wiele osób korzysta z tego zabiegu. Zmarszczki powstają wówczas, gdy w skórze zaczyna brakować kolagenu i elastyny. Dzięki stymulacji fibroblastów przy pomocy nici następuje ponowne zwiększenie ilości tych substancji, a tym samym wypełnienie powstałych bruzd. Dzięki niciom PDO nasi pacjenci osiągają również takie korzyści jak: poprawa owalu twarzy, poprawa jędrności zwiotczałej skóry również na brzuchu lub piersiach, likwidacja worków pod oczami. Jedyne, czego na pewno nie jesteśmy w stanie zapewnić swoim pacjentom poprzez zastosowanie nici PDO, to likwidacja rozstępów. Rozstępy to nic innego jak ubytek tkanki i nie pomogą tu żadne nici. Dla pacjentów borykających się z tym problemem mamy w naszej ofercie inne, o wiele bardziej skuteczne zabiegi z użyciem/zastosowaniem np. lasera frakcyjnego.

Niestandardowe wykorzystanie nici PDO

NICI LIFTINGUJĄCE – PDO

VideoKONSULTACJE
UMÓW WIZYTĘ
PRZEZ INTERNET
Kontakt

KONTAKT