umów wizytę / zabieg

Mezoterapia w leczeniu skóry głowy

Czym jest leczenie skóry głowy przez mezoterapię?
Mezoterapia to zabieg skierowany do ludzi, którym zależy na młodym wyglądzie. Polega on na podaniu odpowiednich składników skórze, które znacznie poprawią wygląd naszej skóry głowy. W eliksirze znajdziemy kwas hialuronowy, aminokwasy, kofeinę, krzemionkę organiczną oraz wiele innych ważnych dla naszego organizmu składników.

Zabiegowi możemy poddać się o każdej porze roku, jednak większość pacjentów decyduje się na niego wiosną, gdy rozstajemy się z zimowymi czapkami, a z drugiej strony by wszystkie efekty były widoczne w pełnej krasie w trakcie wakacji.

Wielu pacjentów widzi, że same kosmetyki i balsamy czasem nie wystarczają, przez co ich skóra nie jest wystarczająco napięta oraz błyszcząca. Właśnie do osób mających takie problemy skierowany jest ten zabieg.

Dzięki poddaniu się zabiegowi będziemy mogli zahamować wypadanie włosów, wzmocnić je oraz poprawić ich gęstość przez odrastanie włosów. Zabieg jest dedykowany dla osób, które zmagają się z łysieniem typu męskiego, łysieniem plackowatym, łysieniem rozlanym oraz wypadaniem włosów wywołanym złą dietą, stresem, hormonami lub ciążą.

Mezoterapia skóry głowy – rodzaje

Podstawowy podział Mezoterapii dzieli zabiegi na dwie grupy, czyli Igłowe, oraz bezigłowe. W ciągu ostatnich kilku lat, na popularności zyskała metoda igłowa, jednak trend ten może się zmienić. Czym różnią się metody?

Mezoterapia skóry głowy – Metoda bezigłowa

W naszej klinice pacjenci mają możliwość wyboru metody leczenia.  W przypadku metody bezigłowej, związki, które mają poprawić jędrność naszej skóry, dostarcza się z wykorzystaniem fal radiowych. Przez ich działanie, dochodzi do pobudzenia komórek skóry, które rozpoczynają proces pinocytozy, czyli odżywiania komórek. Dzięki temu nasza skóra zyskuje na jędrności, co pozwala odzyskać nieskazitelny wygląd.

Zdaniem pacjentów, którzy mieli styczność z oboma zabiegami, ta metoda jest znacznie przyjemniejsza dla naszego organizmu. Jest zupełnie nieinwazyjna, przez co ludzie, którzy nie chcą poważnych interwencji, skłaniają się ku tej metodzie. Efekt jest widoczny po około 5 zabiegach.

Niektórzy lekarze, wiążą tę metodę z mikrodermbrazją, czyli oczyszczaniu skóry, przy pomocy narzędzia bądź kosmetyku o odpowiednich właściwościach, zależących od rodzaju zabiegu, na jaki się decydujemy.

Rodzaje mezoterapii – metoda igłowa

Metoda igłowa jest aktualnie popularniejszą metodą, ale jednocześnie bardziej inwazyjną. Dla niektórych zabieg może być nieprzyjemny. Efekty zabiegów zobaczymy bardzo szybko, jednak musimy być cierpliwi i być przygotowani na około 3 spotkania z lekarzem.

Jak już wspomnieliśmy, w naszej klinice do zabiegu podajemy serum, w skład którego wchodzą aminokwasy, kwas hialuronowy, krzemionka, sole mineralne oraz kofeina. Razem, wywołują odpowiednie ujędrnienie skóry, oraz przywracają jej dawny blask.

Leczenie wypadania włosów mezoterapią – przeciwwskazania

Zabieg ten jest bezpieczny, jednak niezalecany dla niektórych osób. W kręgu osób, które nie powinny poddawać się zabiegowi, są alergicy, kobiety ciężarne, cukrzycy, osoby zakażone opryszczką oraz osoby zażywające środki przeciwnowotworowe i przeciwzakrzepowe.

Umów wizytę / zabieg

Wypełnij formularz, oddzwonimy i ustalimy dogodny termin wizyty.


    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com

    Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

      Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com