umów wizytę / zabieg

Laserowe usuwanie naczynek

Wiele osób wraz z wiekiem skarży się na przybywanie różnego rodzaju zmian naczyniowych oraz ich poszerzanie na naszym ciele. Szacuje się, że na tą przypadłość cierpi około 55% polaków, więc problem jest bardzo powszechny. W naszej klinice możemy ci pomóc.

Usuwanie naczynek – skąd bierze się problem?

Mechanizm powstawania zmian naczynkowych jest bardzo prosty. Nasza krew doprowadzana jest naczyniami żylnymi do naszego serca. By się nie cofała, nasz organizm wyposażony jest w zastawki, które zapewniają ciąg jednokierunkowy cyrkulacji krwi po naszym organizmie. Czasem jednak są osłabione, co powoduje zastoje w naszym organizmie. Wszystkie te zmiany przekładają się na wyniszczenie ścianek, co owocuje powstaniem rumieni i zaczerwienień.

Powstawanie tych zmian jest często uwarunkowane genetycznie. Znaczną rolę przy ich tworzeniu mają nasze złe nawyki, ale na ogół ich powstawanie zależy od słabszego krążenia, niewydolności serca lub wahań hormonalnych.

Efekty

Efekty zabiegu w naszej klinice są długotrwale. Dzięki nam zredukujesz liczbę zaczerwienionych naczynek, zredukujesz swoje rumienie oraz objawy trądziku różowatego. Zabieg może przyczynić się do całkowitego usunięcia twoich naczyniaków.

Laserowe usuwanie naczynek – jak wygląda zabieg?

Zabieg laserowego usuwania naczynek jest wskazany, gdy cierpimy na rumień wiotkość skóry lub trądzik różowaty. Metoda takiego leczenia jest również skuteczna na zmarszczki, naczyniaki starcze, płaskie, krwionośne czy płaskie.

Sam zabieg redukcji naczynek na twarz dzieli się na kilka etapów. Pierwszy z nich polega na peelingu twarzy oraz demakijażu. Ma to na celu zmniejszenie możliwości rozpraszania lasera, którego wiązka mogłaby ulec załamaniu. Dzięki temu, mamy gwarantowaną poprawność działania urządzenia, którego promienie muszą wnikać w głąb naszej skóry.

Drugim krokiem jest przejście do tak zwanego zabiegu właściwego. Rozpoczyna się go od nałożenia okularów ochronnych i przyłożenia specjalnych głowic do naszej skóry. Działanie to uwalnia impulsy laserowe, które oddziaływają na naszą skórę.

Bezpośrednio po zabiegu będziemy świadkami zaczerwienień, które różnią się obszarem w zależności od wielkości zmiany. Niepożądane efekty ustąpią po kilku dniach, a my będziemy mogli cieszyć się naszą, odnowioną skórą.  W tym czasie musimy traktować skórę bardzo łagodnie, o czym uprzedzi was lekarz. Powinno się czasowo zrezygnować z kosmetyków, które mają w swoim składzie alkohol. Warto również czasowo porzucić ręcznik na rzecz jałowej skóry przy osuszaniu.

Zamykanie pajączków laserem – przeciwwskazania

Mimo że laser jest bezpiecznym oraz niezwykle popularny, są przeciwskazania do poddania się mu. Nasi lekarze odradzają ten zabieg osobą z zaawansowaną cukrzycą, cierpiącym na nowotwory oraz przyjmującym leki zmniejszające krzepliwość krwi. Innymi przeciwwskazaniami są ciąża lub okres karmienia piersią, mechaniczne uszkodzenia skóry bądź epilepsja.

W zależności od szybkości procesu gojenia efekty są widoczne po 10-21 dniach. Jeśli jesteście zainteresowany zabiegiem, zgłoś się do nas. Nasi lekarze dołożą wszelkich starań, byście opuścili usatysfakcjonowani naszą klinikę.

Umów wizytę / zabieg

Wypełnij formularz, oddzwonimy i ustalimy dogodny termin wizyty.


    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com

    Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

      Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com