umów wizytę / zabieg

Laserowe leczenie trądziku

Wiele osób ma problemy z nawracającym trądzikiem. Najczęściej padamy jego ofiarą w okresie dojrzewania, jednak wielu z nas zmaga się z nim później i często są to działania mało skuteczne.
Po leczeniu retinoidami lub antybiotykami problem często nawraca, a my znowu zostajemy z uszkodzoną skórą. W naszej klinice możemy wam pomóc za pomocą specjalnego lasera IPL.

Leczenie trądziku – na czym opiera się zabieg?

Trądzik jest chorobą, której źródła możemy szukać w okolicach mieszka włosowego. Jest efektem nadmiernego wydalania łoju skórnego przez nasze gruczoły. Wskutek tego dochodzi do ich zablokowania, przez co rozpoczyna się namnażanie bakterii beztlenowych. Wszystko to przekłada się na powstawanie nieestetycznych  zmian skórnych, z którymi wielu z nas decyduje się walczyć.

Zabieg jest zalecany, gdy mamy do czynienia z trądzikiem o niewielkim lub średnim natężeniu. Jeśli zmagamy się z silnym trądzikiem, lekarz będzie zalecał nam antybiotykoterapię.

Zalety leczenia trądziku laserem

Coraz więcej osób decyduje się na leczenie trądziku laserem. Zabieg zawdzięcza popularność dzięki temu, że nie tylko leczy objawy, ale również skutecznie usuwa przyczynę trądziku. Dodatkowo po zabiegu będziemy mogli się cieszyć wygładzoną skórą.

Laserowe usuwanie trądziku – jak wygląda zabieg?

W naszej klinice zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. W przypadku osób, które mogą odczuwać ból związany z nadwrażliwością na światło, stosuje się znieczulenie miejscowe. Właśnie dlatego, z zabiegu może skorzystać praktycznie każdy.

Lekarz przykłada do naszej skóry specjalną głowicę, która aplikuje naszej skórze strumień skondensowanego światła. Owo światło oddziałuje na grudki i krostki, które trapią naszą skórę. Bezpośrednio po zabiegu, zobaczymy znaczną różnicę w oczyszczeniu naszej skóry. U niektórych pacjentów może wystąpić lekki obrzęk skóry lub zasiniane, jednak wszystkie niepożądane efekty powinny ustąpić w przeciągu kilku dni.

Laser łagodnie ogrzeje wasze wierzchnie warstwy skóry, w tym obszar, na którym wystąpił, stan zapalny mieszka włosowego. Wskutek tego działania, zniszczone zostaną bakterie wywołujące ten stan, ale również załagodzona zostanie nadprodukcja sebum przez nasz organizm. Wielu ekspertów podkreśla, że laser działa doskonale nie tylko na same zmiany, ale również na blizny, które powstają w ich efekcie.

Przeciwwskazania przy likwidacji trądziku

Mimo że zabieg jest zupełnie bezpieczny, to ze względu na różne czynniki nie zawsze możemy z niego skorzystać. Pierwszymi czynnikami decydującymi o tym są ciąża oraz karmienie piersią. Lekarze zdecydowanie odradzą zabieg, gdy tylko otrzymają taką informację.

Zabieg może również okazać się szkodliwy lub wręcz niebezpieczny dla osób cierpiących na bielactwo, łuszczycę, cukrzycę, epilepsję czy opryszczkę. Ważne jest też, by w przypadku stosowana innej metody leczenia trądziku, jaką jest leczenia retinoidami, ta terapia była zakończona przynajmniej pół roku, przed decyzją dotyczącą poddania się zabiegowi laserem. Nasz lekarz przestrzeże cię przed tym, jednak warto o tym wiedzieć samodzielnie.

Umów wizytę / zabieg

Wypełnij formularz, oddzwonimy i ustalimy dogodny termin wizyty.


    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com

    Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

      Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com