Strona główna | Kosmetyka | Fotoodmładzanie laserem IPL

Fotoodmładzanie laserem IPL

Nasza skóra jest narażona na oddziaływanie toksyn z naszej atmosfery. To właśnie ona jest pancerzem, który chroni nasz cały organizm przed ich szkodliwym działaniem. Niestety płaci za to bardzo wysoką cenę, gdyż nabawia się przebarwień, traci włókna kolagenowe oraz swoją jędrność. W naszej klinice możemy ci pomóc dzięki nowoczesnej metodzie, jaką jest fotoodmładzanie.

Fotoodmładzanie laserem – czym jest ta metoda kuracji?

Fotoodmładzanie to zabieg poddający naszą skórę działaniu bardzo intensywnego oraz pulsującego światła. Ma ono za zadanie rozgrzanie naszej skóry, w której dojdzie do przebudowy włókien kolagenowych. Zostaną one pobudzone oraz zmuszone do produkcji nowych, co ujędrni i wzmocni naszą skórę.

Dodatkową jego zaletą jest możliwość leczenia przebarwień tą metodą. Dzięki zastosowaniu specjalnego aplikatora lekarz jest w stanie precyzyjnie naświetlić przebarwienie, co zaowocuje jego ściemnieniem. Później obszar ten złuszczy się, a przebarwienie zniknie.

Laser IPL – jakie są etapy zabiegu?

W naszej klinice procedurę zabiegu rozpoczynamy od konsultacji lekarskiej. Ocenia on, czy dana zmiana, której chcemy się pozbyć, może zostać usunięta tą metodą, oraz kontroluje czy pacjent nie ma przeciwwskazania dotyczących przeprowadzenia zabiegu.

W naszej klinice sam zabieg trwa około 5 minut, w przypadku gdy mówimy o usunięciu przebarwień małych i dochodzi do godziny, gdy mówimy o zabiegu przeprowadzonym na całej twarzy. Skórę smaruje się specjalnym żelem, który ma pomóc w jej zabezpieczeniu oraz skupieniu światła, a następnie poddajemy ją działaniu światła.

Bezpośrednio po zabiegu nakłada się specjalnie przygotowany żel kolagenowy. Następnie zostajemy pouczeni, że przez najbliższych kilka dni, nie wolno się opalać oraz malować, do tego musimy unikać wysiłku fizycznego i wizyt w saunie. Kluczową rolę dla efektów, może rozegrać krem z filtrem oraz by nie stosować toników, zawierających alkohol.

Fotoodmładzanie laserem – efekty

W efekcie działań naszego lekarza będziecie mogli cieszyć się poprawioną jędrnością i elastycznością skóry. Dodatkowo może rozjaśnić wasze przebarwienia oraz gwałtownie zredukować liczbę naczyniaków i rumieni. Dzięki temu zabiegowi już nie będziemy musieli wstydzić się niechcianych bruzd oraz zmarszczek.

Zabieg jest bezpieczny, jednak by był skuteczny, musimy przestrzegać pewnych zaleceń. Pierwszym z nich jest nieopalanie się przez miesiąc przed zabiegiem, gdyż zabieg laserem może być nieskuteczny przy opalonej skórze. Innym przeciwwskazaniem jest posiadanie aktywnego implantu, takiego jak pompa insulinowa lub rozrusznik serca, ponieważ generator światła może zakłócić ich poprawne działanie.

 

VideoKONSULTACJE
UMÓW WIZYTĘ
PRZEZ INTERNET
Kontakt

KONTAKT