umów wizytę / zabieg

Wampirzy lifting — poznaj siłę osocza bogatopłytkowego

Wampirzy lifting to popularny zabieg medycyny estetycznej wykonywany niemal na całym świecie. Zyskał sławę dzięki wykorzystaniu naturalnego składnika — osocza bogatopłytkowego pobieranego bezpośrednio od pacjenta. Poznaj więcej informacji dotyczących tego wyjątkowego zabiegu.

 

Wampirzy lifting – jak działa?

Wampirzy lifting, czyli zabieg mikronakłuwania z użyciem osocza bogatopłytkowego, to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wykorzystuje własną krew pacjenta do wyraźnej poprawy wyglądu skóry. Wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej i składa się z kilku etapów.

 

 • Pobranie krwi — najpierw lekarz pobiera niewielką ilość krwi od pacjenta. Procedura przeprowadzana jest podobnie jak podczas rutynowego badania krwi.
 • Centryfugowanie — jest to etap, w którym krew jest poddawana procesowi oddzielającemu osocze, czyli bogate w płytki krwi, od jej innych składników.
 • Iniekcja osocza — osocze bogate w czynniki wzrostu jest następnie iniekcjonowane z powrotem w określone obszary twarzy, szyi lub dekoltu pacjenta. Ma to na celu stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawę tekstury skóry.
 • Mikronakłuwanie — często zabieg ten jest połączony z mikronakłuwaniem. Takie działanie ma na celu zwiększenie wchłaniania osocza i pobudzenie procesów regeneracji skóry.

 

Dla kogo zalecany jest zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe są zazwyczaj zalecane dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, redukować oznaki starzenia się lub zmniejszyć różnego rodzaju niedoskonałości skórne. Mogą być także stosowane w celu poprawy tekstury skóry, zwiększenia jędrności, redukcji zmarszczek i ogólnego odmłodzenia wyglądu. Do najczęściej spotykanych klientów korzystających z wampirzego liftingu, zaliczają się:

 

 • Osoby z oznakami starzenia się skóry, które zauważają zmarszczki, linie mimiczne, utratę jędrności skóry i inne oznaki starzenia.
 • Osoby z bliznami — zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności blizn pooperacyjnych, potrądzikowych lub innych rodzajów blizn.
 • Osoby z nierówną teksturą lub kolorytem skóry — osoby z drobnymi liniami, rozszerzonymi porami lub innymi niedoskonałościami skórnymi mogą skorzystać z tego rodzaju zabiegu, aby poprawić ogólną teksturę skóry.
 • Fani efektu Smart-Aging oraz Well-Aging – osocze bogatopłytkowe pochodzi z krwi pacjenta, co oznacza, że gwarantuje naturalne rezultaty oraz bezpieczeństwo przy stosowaniu u alergików.
 • Osoby o różnych typach skóry — zabiegi te są stosunkowo uniwersalne i mogą być przeprowadzane na różnych typach skóry.

 

Zawsze istnieją pewne czynniki ryzyka i przeciwwskazania do zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, który oceni Twoją skórę, potrzeby i ewentualne przeciwwskazania. Pozwoli to na dostosowanie zabiegu do Twojego indywidualnego przypadku i zapewni bezpieczeństwo oraz optymalne rezultaty.

 

Funkcje osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe ze względu na swoje właściwości regeneracyjne i wzrostowe jest szeroko stosowane w medycynie i kosmetologii. Do najważniejszych z nich należą:

 

 • Regeneracja tkanek — osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracji i gojenia tkanek. Jest wykorzystywane w ortopedii, chirurgii plastycznej i innych dziedzinach medycyny do wspomagania gojenia się ran, zmniejszania blizn oraz przyspieszania procesu regeneracji tkanki mięśniowej i ścięgien.
 • Kosmetologia — osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane w zabiegach kosmetologicznych, takich jak wspomniany wampirzy lifting. Działające w nim czynniki wzrostu stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do redukcji zmarszczek, poprawy tekstury skóry i ogólnego odmłodzenia wyglądu.
 • Leczenie łysienia — osocze bogatopłytkowe jest używane w leczeniu łysienia. Iniekcje z jego użyciem w skórę głowy mogą pomóc w odbudowie włosów i zahamowaniu procesu łysienia.
 • Leczenie kontuzji sportowych — w medycynie sportowej osocze bogatopłytkowe jest stosowane do leczenia kontuzji mięśni, ścięgien i stawów. Pomaga w przyspieszeniu procesu gojenia się i redukcji bólu.
 • Chirurgia stomatologiczna — w stomatologii osocze bogatopłytkowe może być wykorzystywane do przyspieszenia gojenia się po zabiegach chirurgii jamy ustnej, takich jak wszczepianie implantów dentystycznych czy ekstrakcja zębów.
 • Terapia przeciwbólowa — osocze bogatopłytkowe może być stosowane w terapii przeciwbólowej w przypadku chorób stawów, takich jak osteoartroza. Pomaga zmniejszyć ból i poprawić funkcję stawów.

 

Wampirzy lifting — efekty

Do najczęściej spotykanych efektów zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego należą:

 

 • Poprawa tekstury skóry — osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny w skórze. To pomaga poprawić ogólną teksturę skóry oraz uczynić ją bardziej jędrną i elastyczną.
 • Redukcja zmarszczek i linii mimicznych — działające w osoczu bogatopłytkowym czynniki wzrostu mogą pomóc w zredukowaniu zmarszczek i linii mimicznych, sprawiając, że skóra staje się gładsza i mniej pomarszczona.
 • Poprawa koloru i wyglądu skóry — osocze bogatopłytkowe może pomóc w wygładzeniu i rozjaśnieniu skóry, zmniejszeniu plam pigmentacyjnych i poprawieniu ogólnego wyglądu cery.
 • Redukcja blizn i przebarwień — zabieg może pomóc w zmniejszeniu widoczności blizn pooperacyjnych, blizn potrądzikowych i innych przebarwień.

 

Dzięki temu, że osocze bogatopłytkowe pochodzi z krwi pacjenta, jego użycie minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych i odrzutu. Rezultaty są zazwyczaj bardzo naturalne i subtelne, dzięki czemu idealnie odzwierciedlają prezentowaną przez Klinikę Preibisz Skindoctors ideę Smart-Aging.

 

Warto pamiętać, że efekty zabiegu mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wiek pacjenta, stan skóry, technika zabiegu i umiejętności lekarza przeprowadzającego procedurę. Dlatego każdego pacjenta odwiedzającego Klinikę Preibisz Skindoctors zapraszamy na konsultację z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, który stworzymy indywidualny plan leczenia dopasowany do Twojej skóry.

 

Osocze bogatopłytkowe – jak często wykonywać zabieg?

 

Częstotliwość wykonywania zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego zależy od celu zabiegu, stanu skóry pacjenta i zaleceń lekarza. W zależności od konkretnego przypadku może wynosić ona od kilku tygodni do kilku miesięcy. Najczęściej rekomendowane jest wykonanie ich w odstępach 2-4 tygodni z uwzględnieniem zabiegów przypominających co 2-3 miesiące.

 

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

  Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com