umów wizytę / zabieg

Trądzik w dermatologii — problem dużej wagi

Z problemem trądziku zmaga się obecnie ogromna część pacjentów, zarówno w okresie dojrzewania, jak i w wieku dorosłym. Z uwagi na powszechność tej choroby, jest ona w dużej mierze uznawana za błahą. W ujęciu medycznym podchodzi się do niej jednak znacznie bardziej kompleksowo.

Identyfikacja problemu kluczem do jego rozwiązania

Pojawienie się trądziku bywa często błędnie uznawane za wynik jedynie wpływu niewyregulowanego poziomu hormonów w okresie dojrzewania. Badania dermatologiczne już od wielu lat wskazują jednak na dużo większą złożoność tej dolegliwości. Trądzik uznawany jest obecnie za wypadkową wielu czynników, w tym nieprawidłowego rogowacenia naskórka, zaczopowania ujść gruczołów łojowych, nieodpowiedniego składu łoju, a także czynników bakteryjnych i zapalnych.

Każdy z tych czynników, jak również: prowadzenie nieodpowiedniej diety, źle dostosowana pielęgnacja, czynniki psychologiczne, mogą powodować zaostrzenie choroby.

W gabinecie medycyny estetycznej podchodzi się więc do problemu kompleksowo. Diagnostyka i wywiad specjalistyczny pozwala na wdrożenie odpowiednich działań na poziomie farmakologicznym, zabiegowym, a także pielęgnacyjnym.

Kompleks zabiegów w walce z trądzikiem

Terapie zewnętrzne w ujęciu trądziku w największej mierze opierają się na eksfoliacji, czyli złuszczaniu. W zakresie medycyny estetycznej za najbardziej skuteczne uważane są tutaj peelingi chemiczne, potocznie nazywane kwasami. Mają one często dodatkowo działanie regulujące sekrecję łoju oraz antybakteryjne.

Niepodważalna jest również duża skuteczność zabiegów z wykorzystaniem laserów w terapii antytrądzikowej. W zależności od wybranego lasera możemy działać antybakteryjnie lub redukować powstałe już blizny potrądzikowe

Często terapia zabiegowa opiera się na połączeniu powyższych metod z leczeniem farmakologicznym w celu zwiększenia ich skuteczności w leczeniu trądziku.

Terapia, która nie kończy się na poziomie gabinetu…

Pacjent zmagający się z problemem trądziku nie przestaje być nim za ścianami gabinetu. Z tego względu w klinikach medycyny estetycznej wszyscy pacjenci z trądzikiem uzyskują wiedzę na temat koniecznej pielęgnacji, znaczących zmian w stylu życia, a także terapii farmakologicznej, jeśli wymaga tego istniejący problem skórny.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com