umów wizytę / zabieg

Trądzik różowaty – problem tylko młodych osób?

Dbanie o męską urodę nie jest już tematem tabu. Wręcz przeciwnie – panowie doceniają osiągnięcia medycyny estetycznej i chętnie korzystają z zabiegów poprawiających kondycję, wygląd i zdrowie skóry. Szczególną grupę w naszej klinice stanowią pacjenci, którzy chcą poddać się leczeniu guzowatości nosa, schorzeniu obrazowo nazwanym „czerwonym nosem”. Czym jest rhinophyma i jak leczymy ją w PreibiszSkinDoctors?

Trądzik kojarzy się głównie z problemami wieku młodzieńczego, które zdaniem wielu powinny ustąpić po okresie dojrzewania. Odmiana różowata trądziku, charakteryzująca się występowaniem wykwitów skórnych na podłożu rumienia, bywa jeszcze trudniejsza w samodzielnej diagnostyce, a tym bardziej leczeniu. Jednocześnie jest to bardzo częsty problem skórny występujący u mężczyzn.

Rumień i łojotok zwiastunem poważnych konsekwencji

Charakterystycznym objawem trądziku różowatego u mężczyzn, zwłaszcza starszych jest rhinophyma (guzowatość nosa), czyli obrazowo określany „czerwony nos”. Jest to w istocie przerostowe zniekształcenie tej centralnej części twarzy, wynikające z przerostu gruczołów łojowych, naskórka oraz tkanki podskórnej. Tkanki w tej okolicy są zwłókniałe, naczynia krwionośne rozszerzone, a dodatkowo towarzyszący schorzeniu stan zapalny czyni wygląd nosa trudnym do przeoczenia. Aspektem wykraczającym poza walory estetyczne bywa towarzysząca guzowatości nosa trudność z oddychaniem.

Leczenie rhinophyma — czego można się spodziewać?

Jednym z powodów, dla których mężczyźni dotknięci trądzikiem różowatym nosa nie szukają możliwości leczenia, jest — oprócz ignorowania objawów — strach przed leczeniem. W wyobrażeniach pacjentów jest ono zaawansowanym leczeniem operacyjnym, co w istocie wcale nie jest prawdą.

W PreibiszSkinDoctors podchodzimy do problemu na dwóch poziomach – łączymy leczenie farmakologiczne z terapią laserową. Pierwszy etap leczenia to działanie lekarza – dra Łukasza Preibisza, który za pomocą odpowiednio dobranej przez siebie metody i narzędzia – noża elektrycznego, usuwa nawarstwioną tkankę, aby przywrócić odpowiedni kształt nosa. Ten etap przeprowadzany jest najczęściej podczas kilku zabiegów. Drugim poziomem terapii, który przebiega równolegle do zabiegów, jest leczenie farmakologicznie, dzięki któremu możliwe jest zahamowanie rozrostu gruczołów łojowych w okolicy zabiegowej.

Dlaczego schorzenie warto i należy leczyć?

Guzowatość nosa jest problemem, który spotyka wielu mężczyzn. W większości przypadków jest ona nieleczona i może stanowić znaczący problem natury estetycznej, a także wywierający wpływ na samoocenę pacjenta. Leczenie w Preibisz SkinDoctors jest skuteczne, o czym przekonało się wielu pacjentów, mogących obecnie pochwalić się wąskimi nosami, pomimo wielu lat ignorowania symptomów. Wśród Pacjentów, którzy przeszli metamorfozę dzięki doktorowi Łukaszowi jest Rafał Bryndal.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com