umów wizytę / zabieg

Szkodliwość a bezpieczne opalanie w solarium

Kiedy przychodzi wiosna, pojawiają się pierwsze promienie słońca, a my zakładamy coraz mniej ubrań zastanawiamy się jak szybko się opalić. Niektórzy zdecydują się na samoopalacze, różnego rodzaju balsamy brązujące. Sporo osób zastanawia się jednak nad opalaniem w solarium. Jednak przed skorzystaniem z tej ostatniej metody brązującej  pojawia się mnóstwo pytań.

Czy solarium szkodzi?

Przed wybraniem się na solarium większość z nas zadaje sobie liczne pytania. M.in. czy opalanie
w solarium jest bezpieczne, czy solarium szkodzi czy pomaga oraz czy jest szkodliwe dla oczu?

Warto zdać sobie sprawę, że solarium ma szkodliwe działanie na naszą skórę. Jednym z zagrożeń dla osób, które chcą korzystać z tej metody opalania jest o wiele szybsze starzenie się skóry. Odpowiadają za to promienie UVA, które docierają bardzo głęboko w naszą skórę. Kolejnym szkodliwym skutkiem solarium jest rak skóry. Wspomniane promieniowanie odpowiada za produkcję wolnych rodników. Praktycy opalania w solarium są zagrożeni przede wszystkim czerniakiem, czyli jednym z bardziej złośliwych nowotworów skóry. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem opalania nałożyć tzw. okulary ochronne, które zmniejszają ryzyko czerniaka oka. Kolejnym często zadawanym pytaniem jest czy można iść na solarium mając okres? Otóż, warto rozwiać wątpliwości – w niczym to nie przeszkadza.

Jak często chodzić na solarium?

Co ile dni można chodzić na solarium, aby szybko się opalić, ale żeby za bardzo sobie nie zaszkodzić? Ile razy w tygodniu oraz ile minut spędzać na solarium?

Otóż, solarium jest bardzo szkodliwe dla naszej skóry. Nie powinno się w ogóle korzystać z tego rodzaju opalania.

Solarium w ciąży

Solarium a ciąża zdecydowanie się wyklucza. Korzystanie ze sztucznego opalania w ciąży oraz do dwóch miesięcy po porodzie nie jest zalecane. Lekarze argumentują to tym, iż prawdopodobne jest przegrzanie organizmu oraz gwałtowne zmiany temperatury ciała. To wszystko może doprowadzić nawet do odklejenia się łożyska.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com