umów wizytę / zabieg

Przygotuj się na wiosnę!

Jakie zabiegi medycyny estetycznej najlepiej wykonywać zimą?

Czas pędzi nieubłaganie… chwilę temu świętowaliśmy nadejście nowego roku, a już dopadł nas marzec. Pamiętajmy, że początek roku warto dobrze wykorzystać. Zima to świetny czas, na zabiegi medycyny estetycznej, które ”nie lubią” nadmiernej ekspozycji na słońce. Do takich zabiegów należy między innymi usuwanie rozstępów i blizn laserem frakcyjnym, przed i po takim zabiegu należy bezwzględnie zachować miesięczną przerwę w opalaniu.

Przygotowania do wiosny i lata

Na wiosnę i lato trzeba się przygotować, a luty i marzec to wymarzony na to czas. Jeśli już niebawem chcemy odsłaniać ciało, warto o nie wcześniej zadbać, chociażby decydując się na depilację laserową, która pozwala nam cieszyć się gładką skórą bez nieustannie odrastających włosków. Depilacja z użyciem lasera powinna być wykonywana, kiedy słońce jeszcze czeka na swoją porę. Na pewno przysłużymy się skórze, jeśli teraz zadbamy także o takie zabiegi, jak fotoodmładzanie, mezoterapia, laserowe zamykanie naczynek czy mikrodermabrazja.

Dlaczego to takie ważne?

Wspomniane wyżej zabiegi nie są zalecane, kiedy skóra może być narażona na promieniowanie słoneczne UVA i UVB, gdyż niesie to za sobą ryzyko przebarwień. W okresie jesienno-zimowym nasza skóra jest zdecydowanie bardziej bezpieczna pod tym względem. Niższe temperatury i brak intensywnego słońca dobrze wpływają także na ewentualne obrzęki po zabiegach medycyny estetycznej. Również zabieg depilacji powinien być wykonany na nieopalonej skórze.

Tegoroczna zima sprzyja peelingom chemicznym, te zabiegi nie lubią słońca, ale także nadmiernego mrozu, dlatego właśnie teraz warunki są idealne. Na tym lista zimowych możliwości się nie kończy…chirurgiczne usuwanie znamion także nie powinno czekać, ponieważ należy je wykonywać przy małym nasłonecznieniu.

Na zimę warto spojrzeć na dwa sposoby, z jednej strony brak słońca, suche powietrze, wiatr i mróz wpływają niekorzystnie na stan naszej skóry, jednak zima ma także swoje dobre oblicze, i pozwala na wykonywanie zabiegów, które z zasady wymagają unikania słońca. Skóra po zabiegach jest delikatna i promienie UV mają do niej łatwy dostęp, mogąc powodować przebarwienia.

Warto poważnie potraktować zalecenia lekarzy odnośnie do pory roku, w jakiej możemy wykonywać wymarzone zabiegi. Dlatego nie zwlekajmy i skorzystajmy z licznych zalet zimowych miesięcy.

Zapraszamy do Preibisz SkinDoctors na bezpieczne zabiegi, które rewelacyjnie przygotują nasze ciała do wiosny i lata. Zapisy – tel. (22) 126 80 00

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com