umów wizytę / zabieg

Pielęgnacja spierzchniętych ust

Wiele osób boryka się z problemem spierzchniętych i pękających ust. Dlaczego tak się dzieje, jak dbać o usta oraz jakich błędów nie popełniać?

Przyczyną suchych i spierzchniętych ust są różnice temperatur. Wychodząc z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz narażamy usta i twarz (poza różnicą temperatur) na niekorzystne działanie mrozu, wiatru oraz śniegu. W lecie, gdy z dworu wchodzimy do klimatyzowanego pomieszczenia dzieje się podobnie.

Podstawowym błędem, jaki wielu z nas popełnia, jest oblizywanie ust, co tylko potęguje suchość warg. Dzieje się tak dlatego, że zawarta w pomadce lub balsamie woda zamarza w skórze i na jej powierzchni.

Powinniśmy unikać balsamów smakowych, które wzmagają chęć oblizywania. Polecamy stosowanie pomadek z olejem z wiesiołka, który delikatne natłuszcza wargi, dzięki czemu nabierają pięknego, naturalnego połysku. Dodatkowym atutem jest, jeśli pomadka posiada filtr UVA/AVB.

Długotrwałe nawilżenie ust można uzyskać podając kwas hialuronowy. Jest to substancja, która odżywi i nawilży usta, a także sprawi, że ich kontur poprawi się. Po aplikacji kwasu hialuronowego efekt zabiegu może się utrzymać nawet 1 rok.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com