umów wizytę / zabieg

Odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek i wiele innych! Poznaj laser tulowy Lavieen

Na rynku medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej zabiegów mających na celu odmłodzenie skóry. W ostatnim czasie wyjątkowo głośno jest jednak o laserze tulowym Lavieen — innowacyjnej metodzie oddziałującej na skórę na twarzy i ciele. Czym jest laser tulowy Lavieen i jakich efektów możemy spodziewać się po jego zastosowaniu? O czym powinniśmy pamiętać przed i przystąpieniem do zabiegu i zaraz po nim? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w poniższym artykule.

 Odmładzanie skóry i redukcja zmarszczek — z czego skorzystać?

Zabiegi laseroterapii w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. Laser tulowy Lavieen pozwala na odmłodzenie skóry, redukcję zmarszczek, blizn, przebarwień skóry, a także jej kompleksową przebudowę i regenerację. Każdy z nas może skorzystać z zabiegu laserem tulowym, najlepiej jednak poprzedzić ją konsultacją kosmetologiczną lub lekarską. Zabieg ten szczególnie rekomendowany jest jednak osobom walczącym z przebarwieniami oraz pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Bardzo dobrze sprawdzi się również u osób, którym zależy na wyrównaniu jej kolorytu lub niwelacji rozszerzonych porów.

W jakich problemach skóry pomoże laser tulowy?

Laser tulowy to idealny rozwiązanie dla osób, które mierzą się z obecnością drobnych zmarszczek, utratą jędrności i elastyczności skóry, nierównomiernym kolorytem skóry, plamami starczymi, melasmą naskórka, przebarwieniami każdego pochodzenia (również posłoneczne i pozapalne) oraz bliznami potrądzikowymi.

Jak wygląda zabieg? Poznaj laser tulowy Lavieen

Zabieg z wykorzystaniem lasera tulowego Lavieen każdorazowo poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, podczas której omawiane są: powód wizyty w gabinecie, słuszność wyboru zabiegu, oraz ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Następnie rozpoczynany jest etap znieczulenia skóry przed zabiegiem. Najczęściej zakładane jest ono w formie kremu, który po 15-20 minutach rozpoczyna swoje działanie. Lekarz dobiera odpowiednie parametry lasera i kieruje urządzenie na ściśle określone partie twarzy lub ciała. Energia lasera dociera w głębokie partie skóry, co pozwala na jej kompleksową przebudowę od warstwy podstawnej. W zależności od opracowywanego obszaru zabieg trwa od 15 do 30 minut.

Laser tulowy Lavieen — czym jest i jak działa?

Laser tulowy Lavieen to urządzenie umożliwiające przeprowadzanie bezpiecznych i skutecznych zabiegów zarówno z zakresu medycyny estetycznej, jak i dermatologii. Jako jedyny laser tulowy pozwala on na taki dobór fali i mocy, aby móc pracować w trzech trybach: ablacyjnym, nieablacyjnym oraz subablacyjnym.

Szukasz miejsca, w którym wykonasz zabieg z użyciem lasera tulowego? Zapraszamy do Preibisz SkinDoctors.

Czy zabieg laserem tulowym Lavieen jest bolesny?

Zabieg z użyciem lasera tulowego nie jest bolesny, ale osoby, które mają słabszy próg bólu, mogą poddać się znieczuleniu, aplikowanemu na skórę pacjenta 30 minut przed rozpoczęciem procedury. W trakcie zabiegu pacjent może odczuć dodatkowo delikatne pieczenie i mrowienie.

Zalecenia po zabiegu laserem tulowym

Przez 12-24 godziny po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko piecze — można ją ochładzać np. zimnymi okładami. W ciągu kolejnych kilku dni skóra może się łuszczyć. Pamiętaj, aby nie odrywać jej płatków i zaczekać do momentu, w którym złuszczą się samoistnie. Po zakończonym zabiegu zaleca się stosowanie kremów nawilżających i regenerujących oraz unikanie silnej ekspozycji na światło słoneczne. Pamiętaj też, aby przed wyjściem z domu nałożyć krem z filtrem UV, unikać sauny oraz kąpieli w basenie.

Poznaj nasze inne porady. Sprawdź ceny zabiegów z użyciem lasera SHR. 

Laser tulowy Lavieen — przeciwwskazania

Zabiegowi z użyciem lasera tulowego nie powinny poddawać się osoby, które są w trakcie ciąży lub karmienia piersią, są świeżo po opalaniu, stosują leki światłouczulające, w ciągu ostatnich tygodni stosowały peelingi chemiczne, mają miejscowe stany zapalne, infekcje lub rany, stan podgorączkowy oraz choroby nowotworowe.

Czy można łączyć laser tulowy z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej?

Najlepsze efekty zastosowania lasera tulowego zauważalne są przy terapii łączonej. Odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej zwielokrotniają działanie lasera. Jeśli chcesz osiągnąć efekt ‘wow’, połącz laser tulowy na przykład z mezoterapią igłową z użyciem kwasu hialuronowego.

Kiedy widać pierwsze efekty po laserze tulowym?

W zależności od typu skóry efekty wykonywanych zabiegów widoczne są w różnych odstępach czasowych. Zwykle widoczne, a już po pierwszym zabiegu, ale na ostateczny efekt należy poczekać do końca procesu przebudowy skóry, który trwa nawet do 8 tygodni.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com