Strona główna | Dermatologia | Dermatologia twarzy | Metamorfoza Rafała Bryndala

Metamorfoza Rafała Bryndala

Patrz mi w oczy nie na nos!

Każdy, kto ma, choć najmniejszą niedoskonałość może wczuć się w skórę dziennikarza Rafała Bryndala. Polski dziennikarz, satyryk, twórca spektakli teatralnych, zmagał się z zaawansowaną formą trądziku różowatego, czego skutkiem był duży, zaczerwieniony i niekształtny nos. Aktor niejednokrotnie był obiektem żartów z tego powodu.

Rafał Bryndal ma duży dystans do siebie i słynie ze świetnego poczucia humoru, ale absolutnie nikt nie lubi być w centrum zainteresowania z powodu swojej choroby.

Trądzik Różowaty

Odmiana różowata trądziku, charakteryzująca się występowaniem wykwitów skórnych na podłożu rumienia, jest bardzo wymagająca w leczeniu. Jednocześnie to niezwykle częsty problem skórny występujący u mężczyzn będących zazwyczaj w wieku od 40 do 60 lat.

Rhinophyma, czyli właśnie „guzowatość nosa” jest wynikiem przerostu gruczołów łojowych, naskórka oraz tkanki podskórnej, któremu towarzyszy stan zapalny. Pacjent w takim stanie narażony jest nie tylko na trudności wynikające z natury estetycznej, ale także na problemy z oddychaniem.

Decyzja o leczeniu

Rafał Bryndal podjął decyzję o leczeniu i jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja. Efekty przerosły jego oczekiwania, a znajomi nie mogli go poznać, kiedy pozbył się „czerwonego nosa”! W metamorfozie pomógł dziennikarzowi Dr Łukasz Preibisz. Doświadczenie lekarza i cierpliwość pacjenta zaowocowały wielkim sukcesem.

Teraz znaki rozpoznawcze Rafała Bryndala to wyłącznie piękny, radiowy głos i poczucie humoru, „wielki kinol” całkowicie znikną, a w jego miejsce pojawił się zgrabny, wąski, zdrowy nos.

Operacja?

Wiele osób jest przekonanych, że problem Rafała Bryndala został rozwiązany operacyjnie, nie jest to jednak prawdą. Schorzenie, na które cierpiał, zostało usunięte dzięki zabiegowi z użyciem elektrycznego noża (diatermii) oraz zastosowaniu terapii farmakologicznej.

Wystarczyły zaledwie 3 wizyty w klinice Preibisz SkinDoctors, aby Pacjent mógł cieszyć się zgrabnym kształtem nosa o ładnym odcieniu skóry.

Efekty leczenia – metamorfoza

Rafał Bryndal jest zachwycony efektami leczenia, które zaproponował dr Łukasz Preibisz, dziennikarz pytany o to, czy żałuje tego, że poddał się leczeniu, otwarcie odpowiada: “Nie żałuję!. To jest zbawienie dla mnie. Świetnie się z tym czuję. Dlatego też chcę o tym opowiadać dużo i propagować to, ponieważ wiem, że wiele osób na to cierpi. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Praktycznie, co tydzień, kilka razy ktoś do mnie dzwoni i pyta, co zrobiłeś, że tak wyglądasz.”

Guzowatość nosa powstała na skutek zaawansowanego stadium trądziku różowatego to nie wyrok, na który musimy się godzić. Jeśli cierpimy na to schorzenie bądź ktoś z naszych bliskich się z nim zmaga, nie warto czekać i znosić takie uciążliwości. Historia Rafała Bryndala jest świadectwem tego, że można się skutecznie pozbyć nieestetycznego, nienaturalnych rozmiarów, czerwonego nosa, i cieszyć się zdrowiem i dobrym wyglądem.

UWAGA

Już 23.10 naszym gościem będzie Rafał Bryndal. W rozmowie z Dr. Łukaszem Preibiszem, emitowanej, jako Live na FB odpowie na wszystkie pytania, i podzieli się swoim doświadczeniem. Jeśli jesteście ciekawi, jak dziennikarz przeżył swoją spektakularną metamorfozę, bądźcie z nami podczas Live 23.10 o godzinie 20:00

VideoKONSULTACJE
UMÓW WIZYTĘ
PRZEZ INTERNET
Kontakt

KONTAKT