umów wizytę / zabieg

Likwidacja zmarszczek na czole — kwas hialuronowy, mikronakłuwanie czy toksyna botulinowa?

Dziś przychodzimy do Was z najskuteczniejszymi sposobami na redukcję poprzecznych zmarszczek na czole, które pojawiają się u niemal każdego z nas. Tego znaku upływu czasu możemy pozbyć się na kilka sposobów. Czym różni się zastosowanie toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego oraz mikronakłuwania? Poniżej przedstawiamy informacje prosto od specjalistów z naszej Kliniki.

Zmarszczki na czole — jak powstają? Co warto wiedzieć?

Zmarszczki pojawiają się na twarzy każdego z nas. Najczęściej są to poziome lub promieniste linie, związane z mimiką i intensywną pracą mięśni w danym obszarze twarzy. Młoda zmarszczka ma zdolność do wygładzania się. Wskutek wielokrotnego powtarzania tych samych ruchów, pierwotnie spokojna i statyczna twarz zyskuje stałe wgłębienia, które nie chcą się już odkształcić. Z czasem wiotka skóra na czole i tworzące się w tym miejscu zmarszczki mogą wskutek grawitacji powodować opadanie brwi, a nawet górnych powiek, co wzmaga smutny i zmęczony wyraz twarzy.

Jak zapobiegać zmarszczkom na czole?

Podstawą do zapobiegania zmarszczkom na czole jest odpowiednia profilaktyka, która nie pozwoli na ich utrwalenie i pogłębienie. Jeśli zauważasz u siebie tendencję do powstawania zmarszczek na czole, pamiętaj o regularnym stosowaniu preparatów przeciwzmarszczkowych. Warto też włączyć do domowej pielęgnacji bardziej intensywne produkty, występujące na przykład w formie serum z kwasem hialuronowym oraz połączyć z regularnym masażem twarzy — dzięki nim poprawisz ukrwienie i nawilżenie skóry.

Zmarszczki na czole — usuwanie toksyną botulinową?

Jest to zdecydowanie najczęstszy sposób przeciwdziałania zmarszczkom mimicznym. Toksyna botulinowa to silnie działająca substancja, redukująca pracę mięśni przez blokowanie połączeń nerwowych. Efektem jej działania jest rozprostowanie zmarszczek. Należy pamiętać, że preparat działa w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, pozostawiając pozostałe w dotychczasowym funkcjonowaniu. Niwelowanie widoczności zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej często łączone jest z oddziaływaniem na tzw. ‘lwią zmarszczkę’. Regularne realizowanie zabiegów tego typu pozwala na przywrócenie młodzieńczego wyglądu i pozbycie się niezadowolonego wyrazu twarzy.

Ile kosztuje toksyna botulinowa na czoło?

Koszt redukcji zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej w naszej Klinice zaczyna się już od 800 zł i jest zależny od obszaru i ilości jego podania.

Usuwanie zmarszczek na czole z wykorzystaniem zabiegu mikronakłuwania.

W ostatnim czasie powszechnie wykorzystywaną metodą niwelowania oznak starzenia widocznych na twarzy jest mezoterapia mikroigłowa. W czasie zabiegu specjalnym urządzeniem wykonywane są mikronakłucia o głębokości 0,2-3 mm, aktywujące proces odbudowy naskórka, stymulując powstawanie nowych włókien kolagenowych. Zastosowanie tego zabiegu pomaga zagęścić i rozświetla skórę. Zabieg mezoterapii mikroigłowej skutecznie pobudza kolagen zawarty w skórze i sprzyja naturalnej regeneracji tkanek. Połączenie go na przykład z mezoterapią igłową przynosi spektakularne efekty w niwelowaniu procesów starzenia.

Ile kosztuje usuwanie zmarszczek na czole za pomocą mezoterapii mikroigłowej.?

Cena tego zabiegu w klinice Preibisz Skindoctors zaczyna się od 650 zł.

Wypełnienie zmarszczek na czole za pomocą kwasu hialuronowego

Zmarszczki na czole można również wypełnić przy użyciu kwasu hialuronowego. Jednak należy pamiętać, że ten zabieg może być wykonany tylko u pewnej grupy Pacjentów, u zdecydowanej większości lepiej sprawi się toksyna botulinowa. Przed samym zabiegiem należy unikać picia alkoholu, kawy czy napojów energetycznych. Wizyta w gabinecie najczęściej zaczyna się od znieczulenia partii, która poddana będzie zabiegowi. Wykonywane jest to za pomocą specjalnego kremu, który powoduje, że przebieg zabiegu jest dla Pacjenta w bardziej komfortowy. Kwas hialuronowy podawany jest za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, a sam zabieg trwa od 15 do 30 minut.

Ile kosztuje wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Cena podania kwasu hialuronowego jest zależna od obszaru jego podania oraz ilości wykorzystanego preparatu. W naszej klinice możesz skorzystać z zabiegu tego rodzaju już od 1500 zł.

Co jest lepsze — toksyna botulinowa czy kwas hialuronowy?

Należy pamiętać, że toksyna botulinowa i kwas hialuronowy to preparaty mające całkiem inne zastosowanie. Nie da się więc jednoznacznie stwierdzić, który z nich jest korzystniejszy. Kwas hialuronowy służy głównie do uzupełnienia zmarszczek statycznych. Toksyna botulinowa stosowana jest za to bardziej prewencyjnie, minimalizując ryzyko pogłębiania obecnych zmarszczek oraz powstawania nowych. By znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie warto umówić się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, który po dokładnym obejrzeniu Twojej twarzy zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com