umów wizytę / zabieg

Jak leczyć trądzik u dorosłych?

Trądzik to schorzenie, które dotyczy głównie nastolatków. Jednak zdarzy się, że tego typu zmiany skórne wystąpią u młodszych dzieci, a nawet dorosłych.

Jakie są więc przyczyny trądziku u dorosłych? 

W przeciwieństwie do trądziku młodzieńczego, rzadko zdarza się, aby przyczyną zmian na skórze były problemy hormonalne. Za główne przyczyny trądziku u osób powyżej 30, czy 40 roku życia jest stres, który nasila produkcję łoju. Od tego wszystko się zaczyna. Wydzielina gruczołów łojowych, która produkowana jest w nadmiernych ilościach jest o wiele większa i gęstsza niż powinna być i z trudem wydostaje się na powierzchnię skóry. W gruczołach łojowych rozmnażają się bakterie, które powodują powstawanie krostek, grudek, czy stanów zapalnych.

Poza nieodpowiednią dietą i stresem, które uważane są za główne przyczyny trądziku grudkowego u dorosłych wpływ na złą kondycję naszej skóry mogą mieć nieodpowiednio dobrane kosmetyki, które „zapychają pory”. Osoby borykające się z problemami skórnymi często zastanawiają się jak więc wybrać kosmetyki? Idealne na trądzik u dorosłych będą kremy BB lub CC zamiast podkładu. Należy unikać produktów z alkoholem oraz SLS, silnie oczyszczających i wysuszających skórę. Warto również stosować kremy z filtrem i nie wystawiać skóry na słońce.

Leczenie trądziku u dorosłych

Często zadawanym pytaniem jest w jaki sposób leczyć pryszcze u dorosłych? Co będzie najskuteczniejsze? Odpowiedź wcale nie jest oczywista, a leczenie trądziku po 30 również nie należy do najłatwiejszych.

Jednym ze sposobów leczenia trądziku są maści, które zawierają retinoidy, czyli pochodne witaminy A. Inną metodą na trądzik u dorosłych są leki w formie żelu. Jeszcze innym rozwiązaniem mogą być doustne antybiotyki, które z kolei działają przeciwzapalnie.Ostatnio popularnym rozwiązaniem stało się laserowe leczenie trądziku a precyzyjniej mówiąc zmian, który ten trądzik spowodował. Do najskuteczniejszych form laserowej walki z trądzikiem zalicza się frakcjonowanie nieablacyjne lub połączenie frakcjonowania z ablacją. Wszystko zależy od tego na jak inwazyjny zabieg jesteśmy w stanie się zdecydować oraz jak szybko chcemy uzyskać pożądane efekty. Jest to o wiele szybszy sposób, niż np. leczenie miejscowe. W efekcie przeprowadzonego zabiegu, zmiany po trądziku  zostają całkowicie usunięte. Czas osiągnięcia zadowalającego wyniku zależny jest m.in. od wielkości zmian. U większości pacjentów pierwsze efekty powinny pojawić się już po pierwszym zabiegu. Jednak czynność należy powtórzyć najlepiej kilkakrotnie. W odstępach od 2 do 4 tygodni.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com