umów wizytę / zabieg

Ile kosztuje i od czego zależy cena depilacji laserowej? Poznaj laser SHR!

Owłosienie na ciele coraz częściej staje się problematyczne w codziennym funkcjonowaniu. Bez względu na wiek i płeć jego obecność lub nawroty są ciężarem, którym ich właściciele muszą zajmować się praktycznie codziennie. Standardowe, często bolesne procedury w ostatnim czasie zastąpione zostały najnowocześniejszą formą depilacji zwaną SHR. Czym jest depilacja laserowa SHR? Jakie zalety płyną z jego stosowania? Po jakim czasie można spodziewać się pierwszych efektów? Zapraszamy do poznania odpowiedzi na te i inne pytania w poniższym artykule.

Czym jest depilacja laserowa?

Polega ona na usuwaniu owłosienia za pomocą wiązki światła, które wnika głęboko w skórę, błyskawicznie uszkadzając brodawkę włosa. Podczas procedury usuwany jest również korzeń cebulki, dzięki czemu włoski nie odrastają przez coraz dłuższy czas. Istnieje wiele rodzajów depilacji, a każda z nich wykorzystuje inny mechanizm uszkadzania brodawki włosa. Najczęściej spotykaną na rynku kosmetologicznym jest depilacja IPL, która wysyła promień światła punktowo. Na rynku jednak pojawiła się nowa metoda depilacji, której efekty zachwycają Pacjentów i Pacjentki. Nosi ona nazwę SHR.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu depilacji pozwala na szybsze zauważenie pierwszych efektów oraz przyjemniejsze doznania w trakcie jej wykonywania. Najważniejszą kwestią jest odpowiednia długość włosa. Zalecamy Pacjentom, by skrócić włosy za pomocą maszynki dwa dni przed planowanym zabiegiem. Energia wiązki światła jest wtedy mocno skoncentrowana na długości włosa i z odpowiednią siłą dociera do brodawki. Idealna długość do zabiegu to 2-3mm. W dniu zabiegu nie zaleca się używania kosmetyków przeznaczonych do ciała. Może znajdować się w nich substancja potencjalnie światłouczulająca.

Laser SHR — jak działa?

Ważnym elementem działania technologii SHR jest system “In Motion”, to znaczy system “w ruchu”, który opiera się na wielokrotnym przesuwaniu głowicy urządzenia po fragmencie skóry poddawanemu depilacji. Dzięki temu mieszki włosowe ulegają stałemu zniszczeniu bez uszkodzenia tkanek, które go otaczają. Specjalista wykonujący zabieg każdorazowo dostosowuje moc urządzenia do Pacjenta, biorąc pod uwagę jego typ skóry oraz włosa. Dodatkowo technologia SHR to innowacyjna metoda, która oprócz mocnych, ciemnych włosów działa także na te cienkie i w kolorze blond.

Poznaj szczegóły dotyczące wykonywania depilacji SHR. 

Depilacja laserowa SHR – zalety

Zalety depilacji SHR to przede wszystkim duży komfort Pacjenta w trakcie wykonywania zabiegu, brak bólu towarzyszącego innym metodom depilacji, możliwość usunięcia włosków w przypadku każdego fototypu skóry lub włosa oraz wysokie bezpieczeństwo całej procedury. Laser SHR wyposażony jest także w system chłodzenia głowicy zabiegowej, co przyczynia się do jeszcze większej kontroli ciepła dostarczanego do mieszków włosowych.

Ile wynosi cena depilacji laserowej?

Depilacja laserowa SHR wykonywana jest także w klinice Preibisz SkinDoctors. Cena depilacji zależna jest od kilku elementów, takich jak liczba zrealizowanych zabiegów czy partia ciała, na której chcemy się skupić. Koszt wykonania zabiegu wzrasta wraz z powierzchnią depilowanej skóry, co oznacza, że depilacja wąsika na twarzy będzie zdecydowanie tańsza niż na przykład nóg czy pleców. Ceny depilacji poszczególnych powierzchni ciała wahają się więc od 200 do 300 zł za 1 zabieg.

TYLKO TERAZ korzystając z jesiennej oferty naszej kliniki, przy zakupie 6 zabiegów depilacji laserowej, kolejne 6 uwzględniających małe partie dostaniesz w prezencie.

Ile kosztuje laserowe usuwanie owłosienia z nóg, ud, pleców?

Zabieg depilacji laserowej można przeprowadzać na całym ciele, również na nogach, udach czy plecach. W naszej Klinice koszt depilacji większej powierzchni ciała to około 300 zł za 1 zabieg. Należy pamiętać jeszcze, że aby uzyskać oczekiwany efekt, należy kilkukrotnie powtórzyć usuwanie owłosienia. Liczba wykonywanych zabiegów potrzebna do osiągnięcia oczekiwanego efektu zależna jest głównie od rodzaju i siły włosa.

W co się ubrać na depilację laserową?

Wybierając się na zabieg depilacji laserowej, najlepszym wyborem będzie ubranie się w długie, przewiewne, lniane spodnie lub zakrywającą nogi, długą spódnicę. Istotne jest to, aby skóra po zabiegu depilacji nie była narażona na bezpośredni wpływ promieni słonecznych i jednocześnie mogła „oddychać”. Grube i obcisłe jeansy mogą spowodować obrzęk skóry oraz jej otarcia, a w konsekwencji spory dyskomfort po wykonanym zabiegu.

Czego nie robić po zabiegu depilacji laserowej?

Dzień po depilacji laserowej nie zaleca się stosowania w miejscu zabiegu perfum oraz dezodorantów. Niezwykle ważne jest to, aby nie narażać skóry na nowe podrażnienia. Po zakończonej depilacji całkowicie normalne jest lekkie zaczerwienienie. Pierwszego dnia po zabiegu można postawić na kremy czy maści o właściwościach kojących, łagodzących czy chłodzących. Dwa-trzy tygodnie po zabiegu depilacji pojawia się faza wypadania włosa. Zaleca się wtedy wykonania ziarnistych peelingów mechanicznych. Usunięcie martwego naskórka, zmiękczenie skóry pozwoli łatwiej włosom wyjść ze skóry. W konsekwencji przyczyni się to do lepszego efektu.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com