umów wizytę / zabieg

Depilacja laserowa – prawda i mity

Popularność depilacji laserowej rośnie. Jednak wciąż krążą mity na jej temat, które odstraszają od skorzystania z tej wysoce skutecznej metody usuwania zbędnego owłosienia. Dlatego dziś postaramy się je obalić, abyś mogła przekonać się, że epilacja za pomocą lasera to najlepsza forma pozbycia się niechcianych włosków.

Na czym polega epilacja za pomocą lasera?

Epilacja laserowa, w odróżnieniu od depilacji metodą mechaniczną różni się zakresem działania a przede wszystkim trwałością efektu. Depilacja skraca włos tuż przy skórze, natomiast laser uszkadza cebulkę włosa i w ten sposób powoduje jego wypadnięcie. Laser jest trwalszą formą usuwania owłosienia niż klasyczne metody depilacji. Podczas zabiegu mieszek włosowy pochłania dostarczoną energię, co powoduje jego rozgrzanie, w skutek czego dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego.

Czy jeden zabieg epilacji laserowej wystarczy, aby pozbyć się całego owłosienia?

Niestety nie. Laser działa tylko na włos w określonej fazie wzrostu. Trudno, aby w trakcie zabiegu akurat wszystkie włoski znajdowały się w tej fazie, dlatego zabieg należy powtórzyć 6-7 razy, aby uzyskać efekt idealnie gładkich nóg, czy wydepilowanych trwale powierzchni pod pachami.

Czy podczas zabiegu może dojść do poparzenia skóry?

I tak i nie. Zależy to od urządzenia, którym posługuje się lekarz. W naszej klinice Preibisz Skin Doctors posługujemy się wyłącznie najnowocześniejszym modelem lasera SHR,  który eliminuje możliwość poparzenia skóry. Emituje on bowiem słabsze wiązki światła, które dopiero kumulują się w cebulce i w ten sposób uszkadzają ją, aby doszło do wypadnięcia włosa. Dzięki laserowi SHR skóra wokół mieszka włosowego nagrzewa się stopniowo, dzięki czemu trudniej dopuścić do jej poparzenia.  Nasze urządzenie posiada Technologie IN-Motion, dzięki czemu mamy możliwość prowadzenia głowicy aparatu płynnym ruchem, dlatego czas zabiegu jest stosunkowo krótki. Dodatkowo urządzenie posiada mechanizm kontaktowego chłodzenia, który daje komfort i bezpieczeństwo.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com