umów wizytę / zabieg

Czy dieta ma wpływ na kondycję Twojej skóry?

Dietetycy nie pozostawiają złudzeń, to co jemy, ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy i jak wyglądamy. Jedząc zdrowo, mamy realny wpływ na kondycję naszych włosów, skóry, paznokci, i ogólnego stanu zdrowia. Kiedy nasze Ciało dostaje od nas odpowiednio zbilansowana dietę, odwdzięcza się nam pięknym i zdrowym wyglądem. Oczywiście sama dieta nie wystarczy, równie ważne jest to, abyśmy znaleźli czas na ćwiczenia i co bardzo istotne na regeneracje i odpoczynek.

Woda dodaje urody

Dietetycy polecają picie 3 ml wody na kilogram masy ciała, a nawet więcej. Doktor Łukasz Preibisz podkreśla, że ilość wody, którą wypijamy, ma bezpośredni wpływ na skórę, jeśli przyjmujemy odpowiednią ilość płynów, skóra jest lepiej nawodniona. Nasza skóra uwielbia wodę.

Ważne jest, abyśmy traktowali swoje ciało z odpowiednią troską, jeśli jesteśmy dla siebie dobrzy, jemy wartościowe jedzenie, dbamy o ruch i odpowiednie nawodnienie, wówczas nasze ciało oddaje nam w dwójnasób. Lepiej się czujemy, zarówno psychicznie, jak i fizycznie i lepiej wyglądamy. Zmiana nawyków żywieniowych na te zdrowsze, pozytywnie wpływa na wiele aspektów naszego życia. Jeśli pragniemy wyglądać młodo i pięknie, podejdźmy do tego holistycznie, czyli zwróćmy uwagę na różne czynniki, które mają wpływ na nasz wygląd.

W Klinice Preibisz SkinDoctors kładziemy bardzo duży nacisk na holistyczne podejście do Pacjenta, wierzymy, że zapewnia to najlepszą opiekę. Podczas ostatniej edycji Bussines Academy By Croma mieliśmy zaszczyt otrzymać nagrodę w kategorii „Holistyczna Opieka”. Dlatego podkreślamy znaczenie odpowiedniej diety w procesie dbania o kondycje naszej skóry.

Warzywa i owoce

Każde warzywa i każde owoce dobrze wpływają na nasze zdrowie i tym samym na to, jak wyglądamy. Wszystko jednak zależy od konkretnego Pacjenta, trzeba pamiętać o ewentualnych alergiach czy nietolerancji na dany składnik pożywienia. Często myślimy, że jesteśmy uczuleni, np. na truskawki a w rzeczywistości tym, co wywołało reakcję alergiczną, są opryski, które na tych owocach się niestety znajdują. Dlatego warto, obserwować reakcje swojego organizmu i skonsultować się z lekarzem, który pracując w podejściu holistycznym, pomoże ustalić, co się właściwie z nami dzieje.

Przynajmniej połowę tego, co znajduje się na naszym talerzu, powinny stanowić warzywa. Szczególnie cenną grupą, są warzywa zielone. Owoce są równie ważne, jak warzywa jednak powinniśmy je jeść w odpowiedniej proporcji, idealnie jest, kiedy stosunek warzyw do owoców stanowi 4 do 1. Czyli jedząc 100 g truskawek, powinniśmy dostarczyć organizmowi 400 g warzyw.

Jedzmy sezonowo, najbardziej wartościowe są owoce i warzywa, na które jest w danym momencie sezon, zawierają bardzo dużo witamin i składników mineralnych i po takie starajmy się sięgać.

Jedzenie a trądzik

Jedzenie nie jest bezpośrednią przyczyną trądziku. Trądzik jest chorobą związaną z gruczołami. Często występuje na podłożu hormonalnym. Zawsze najpierw powinniśmy uzyskać diagnozę podczas wizyty u lekarza dermatologa. Zdaniem Dr. Łukasza Preibisza, ostre przyprawy, które często są podawane, jako przykład szkodliwego działania jedzenia na skórę, wcale nie pogarszają trądziku.

Podczas leczenia trądziku może pomóc nam zdrowe odżywianie. Wówczas Pacjent powinien zrezygnować z przetworzonej żywności i ograniczyć spożywanie alkoholu. Te produkty mogą dodatkowo negatywnie wpływać na cerę trądzikową. Nie są jednak jego przyczyną. Pamiętajmy, że nietolerancje pokarmowe np. na nabiał, także mogą objawiać się zmianami na twarzy. Dlatego tak ważne jest holistyczne diagnozowanie pacjenta.

Łojotokowe zapalenie skóry

Osoby zmagające się z łojotokowym zapaleniem skóry, także mogą wesprzeć swój organizm dobrym odżywianiem. Wówczas należy zadbać o odpowiednią porcję dobrej jakości tłuszczów. W leczeniu tego schorzenia ważną rolę odgrywa selen i cynk, te składniki mineralne również możemy pozyskać z pożywienia. Znajdziemy je w zbożach, świetnie sprawdzą się kasze i otręby. Jaja, ryby i orzechy to także produkty, po które powinniśmy sięgać, mając takie problemy skórne.

Pękające naczynka

Dieta osób, które mają skłonność do pękających naczynek, przede wszystkim powinna być bogata w jeden składnik mineralny, czyli krzem. Wzmacnia i uszczelnia on naczynia krwionośne. Doskonałym źródłem krzemu jest kasza jaglana.

Dobrze przyprawione

Przyprawy to rewelacyjne przeciwutleniacze! Dbając o zdrowie całego organizmu, musimy pamiętać o regularnym stosowaniu ich w naszej kuchni. Imbir, kurkuma, goździki i cynamon to przyprawy, które mają duży wpływ na nasze ciało. Jako przeciwutleniacze wychwytują wolne rodniki, w rezultacie, czego wyglądamy i czujemy się lepiej. Jeśli jednak przyprawy mają nam pomóc, musimy być konsekwentni i korzystać z ich dobrodziejstwa codziennie nie zaś tylko okazjonalnie.

Suplementy diety

Większość składników odżywczych możemy z powodzeniem czerpać wyłącznie z odpowiednio zbilansowanej diety. Dobra dieta jest w stanie z powodzeniem wpłynąć nawet na pobudzenie organizmu do produkcji kolagenu. Nie zalecamy przyjmowania suplementów, chyba że jest to umotywowane chorobą i wprowadzone przez lekarza.

Jest jednak witamina, o której zapomnieć nie można.

Witamina D, większość pacjentów odwiedzających gabinety dietetyczne ma niedobór tej witaminy. Jest ona niezbędna między innymi do produkcji tak ważnego dla naszej urody kolagenu. Ważne jednak abyśmy w aptece wybierali lek, a nie suplement diety i skonsultowali z lekarzem stosowną dawkę, którą dobierze odpowiednio do pory roku i naszych wyników krwi.

Skóra po 50

Częstym błędem osób po 50 jest redukowanie wagi poprzez ograniczenie kalorii. Jednak nie tedy droga, w tym wieku należy dietę przekształcić, inaczej dobrać proporcję. Po 50 roku życia powinniśmy wprowadzić do naszej kuchni jeszcze więcej warzyw, zielonych liści, roślin strączkowych t.j. fasola, ciecierzyca, soczewica. Drugą rzeczą, na którą osoby po 50 powinny zwrócić uwagę w swojej diecie to, tłuszcze i tu też, nie chodzi o to, aby je eliminować, tylko aby wybierać te dobre i w odpowiedniej ilości.  Świetnie sprawdzi się olej rzepakowy nierafinowany z pierwszego tłoczenia i oliwa z oliwek oraz garść orzechów, pół awokado, łyżka pestek dyni bądź słonecznika. Zawartość tłuszczy w diecie człowieka jest bardzo ważna, pamiętajmy, aby wybierać te dobre, zawierają one dużo kwasów omega 3, redukują wolne rodniki, i spowalniają procesy starzenia się skóry.

Wszyscy znamy powiedzenie, że jesteśmy tym, co jemy, a nasze ciało to nie śmietnik. I dokładnie tak jest! Pierwszym krokiem do zdrowego odżywiania jest zmiana myślenia o nim. Jedzmy nie dlatego, że jesteśmy głodni, jedzmy, mając świadomość, że wybierając żywność wysokiej, jakości i odpowiednio dobrane składniki dostarczamy sobie paliwa, dzięki, któremu nasz organizm może dobrze funkcjonować. Nie ma jednej idealnej diety dla wszystkich, sposób odżywiania powinien być zawsze dobrany indywidualnie. Wprowadzenie zdrowych nawyków do naszego życia to wspaniała przygoda, która owocuje pięknym wyglądem naszej skóry.

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com