umów wizytę / zabieg

Badanie znamion – profilaktyka nowotworów skóry w Preibisz Skin Doctors

Nowotwory skóry są jednymi z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. Jego główną przyczyną jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV i brak działań profilaktycznych. W Preibisz SkinDoctors proponujemy naszym Pacjentom nieinwazyjne badanie znamion – dermatoskopię. Ten bezbolesny zabieg może uratować życie.

Czy jeżeli w mojej rodzinie nie było do tej pory przypadków raka skóry to znaczy, że problem mnie nie dotyczy?

Osoby, u których bliskich zdiagnozowano nowotwór, rzeczywiście są w grupie podwyższonego ryzyka. Nie oznacza to jednak, że tylko one powinny się badać.

Profilaktyka dotyczy bezwzględnie wszystkich ludzi, a szczególnie tych, którzy posiadają:

  • jasną karnację oraz piegi
  • liczne zmiany barwnikowe na skórze (potocznie „pieprzyki”, ciemne plamy)
  • inne niepokojące zmiany skórne
  • znamiona, które zmieniły swój kształt
  • pracę związaną z duża ekspozycją na promieniowanie UV
  • nawyki związane z częstymi wizytami w solarium

Co zrobić, żeby zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka skóry?

W Preibisz SkinDoctors zawsze powtarzamy naszym Pacjentom, że właściwa profilaktyka zaczyna się na co dzień. Bardzo ważne jest stosowanie kremów z wysokimi filtrami UV oraz samobadanie skóry. Raz na miesiąc należy stanąć przed lustrem i przyjrzeć się dokładnie swoim znamionom. Zobaczyć, czy nie zmienił się ich kształt i/lub kolor. Jeżeli mamy problem z porównywaniem – warto zrobić zdjęcia i prowadzić dokumentację zmian. Samobadanie jest niezwykle ważne, ale nie może ono zastąpić profesjonalnego badania lekarskiego, określanego jako DERMATOSKOPIA.

Jak wygląda dermatoskopia i czy jest to bolesne?

Jest to zupełnie bezbolesne badanie. Trwa od 15 do 40 minut w zależności od ilości badanych zmian skórnych. W Preibisz SkinDoctors lekarz za pomocą dermatoskopu (specjalnego urządzenia przypominającego podręczny mikroskop), ogląda wszystkie znamiona na skórze Pacjenta. Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, ocenia je pod kątem złośliwego wzrostu. Jeżeli wszystko jest w porządku na kolejne badanie zapraszamy Pacjentów za rok. Jeśli natomiast są zmiany, które budzą wątpliwości, lekarz ustala z Pacjentem indywidualny tok dalszego postępowania.

Czy nowotwór skóry można wyleczyć?

Tak. Im wcześniej go zdiagnozujemy, tym większa szansa na całkowite wyleczenie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Gdy podejrzane zmiany nie zostaną zignorowane, leczenie będzie skuteczniejsze. W Preibisz SkinDoctors mamy do czynienia z dużą ilością świadomych Pacjentów, którzy wiedzą, że regularne wykonywanie badań dermatoskopowych może uratować zdrowie, a nawet życie!

Umów się na DERMATOSKOPIĘ!

22 126 80 00, recepcja@preibisz.com

Zobacz nasze inne PORADY:

https://www.preibisz.com/porady/szkodliwosc-a-bezpieczne-opalanie-na-solarium-warszawa/

https://www.preibisz.com/porady/zatrzymaj-mlodosc-dbac-o-skore-wieku-20-30-40-50/

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com