umów wizytę / zabieg

Dermatoskopowe badanie znamion – tylko w maju w cenie 100 zł!

Nieinwazyjne i bezbolesne badanie skóry, które szybko i efektywnie określi, jakiego rodzaju zmiana znajduje się na Twoim ciele. Zadbaj o zdrową i piękną skórę!

Na Twoim ciele pojawiła się niepokojąco wyglądająca zmiana skórna? Od dawna myślisz o usunięciu nieestetycznego znamienia lub pieprzyka w widocznym miejscu, ale obawiasz się, że to coś groźnego? Zdecydowanie powinnaś wykonać badanie dermatoskopowe, czyli takie, które pozwoli określić, z czym masz do czynienia!

Badanie dermatoskopowe (dermatoskopia) to kluczowe badanie stosowane w diagnostyce skóry, którego podstawowym celem jest odróżnienie łagodnych, niegroźnych znamion od czerniaka. Jest szczególnie ważne dla osób ze wskazaniami do jego wykonania, bowiem wczesne wykrycie nowotworu pozwala na usunięcie zainfekowanych tkanek z marginesem zdrowych i zapobieganie rozwojowi choroby.

Poza badaniem dermatoskopowym, w naszej klinice wykonujemy także USG skóry, które pozwala na jeszcze dokładniejszą analizę problemu. W szczególnych przypadkach, konsultacje możliwe są także za pośrednictwem wideorozmowy.

 

Dermatoskopia – jak wygląda badanie, jak się przygotować?

Dermatoskopia nie wymaga specjalnego przygotowania. Kluczowy jest wywiad, który dermatolog przeprowadza przed wykonaniem badania. Ważne jest więc abyś dokładnie opisała znamię i określiła, od kiedy występuje i czy na przestrzeni czasu jego wygląd uległ zmianie. Do tego, należy poinformować o chorobach nowotworowych występujących w rodzinie, szczególnie, jeśli ktoś z Twoich bliskich zmagał lub zmaga się z czerniakiem.

Samo badanie dermatoskopowe trwa od kilku do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu minut – wszystko zależy od ilości i rozmiaru znamion. Co ważne – dermatoskopia nie boli i nie powoduje uczucia dyskomfortu.

Znamię analizowane jest za pomocą specjalnego urządzenia optycznego – dermatoskopu, który wyposażony jest w kamerę pozwalającą na obserwację go w kilkunastokrotnym powiększeniu. Po zakończeniu badania dermatoskopowego, lekarz podejmuje decyzję o potrzebie usunięcia lub dalszej obserwacji zmiany skórnej.

 

Dermatoskopia – kiedy powtórzyć badanie?

Niepokojące zmiany skórne powinno się badać minimum raz na 6 miesięcy. U osób z rodzinnym obciążeniem nowotworami skóry, a także z licznymi znamionami, kontrolną dermatoskopię należy wykonywać co ok. 3 miesiące. Ogólnie dermatoskopie zaleca się wykonywać min. 1 raz w roku!

Dermatoskopia jest w 100% bezpiecznym badaniem. Nie istnieją przeciwwskazania do wykonania badania dermatoskopowego. Można je wykonać także u dzieci i kobiet w ciąży.

 

Zapraszamy na badanie dermatoskopowe do naszych dermatologów!
(22) 126 80 00
+48 505 314 747

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com