Strona główna | Aktualności | Jakie zabiegi estetyczne można stosować na dekolt?

Jakie zabiegi estetyczne można stosować na dekolt?

Każdy chce wyglądać atrakcyjnie, jednak często nie wiemy, co zrobić by jeszcze lepiej zadbać o swoje ciało. Miejscem szczególnie wymagającym jest dekolt. Podpowiadamy, jak należy o niego dbać?

 

Dekolt to część naszego ciała, która jest często wystawiana na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Skóra na dekolcie jest delikatna i wymaga od nas uważnej pielęgnacji. Zaniedbania w tym obszarze, znacząco dodają nam lat, dlatego warto stosować zabiegi estetyczne, poprawiające jego kondycję. W Preibisz SkinDoctors w związku ze zbliżającym się latem rozpoczynamy cykl porad dotyczący tego, w jaki sposób powinniśmy dbać o skórę dekoltu. Postaramy się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania i podpowiedzieć, co zrobić, aby zachować zdrowy wygląd skóry.

Dekolt wraz z wiekiem niezwykle szybko traci swój nienaganny wygląd. Ma to wpływ na nasze samopoczucie, tracimy pewność siebie, zmieniamy garderobę, tak żeby ukryć niedoskonałości. A przecież nie tedy droga!

 

Jak pielęgnować skórę na dekolcie?

Dzięki wykonywaniu prostych czynności nasz dekolt może zachować swój piękny wygląd. Podstawą jest jego pielęgnacja. Metodami domowymi, możemy poprawić kondycję skóry. Jednym z takich sposobów jest peeling.

Peeling powoduje złuszczanie zbędnego naskórka. Musimy jednak pamiętać, że skóra dekoltu jest delikatna i łatwo ją podrażnić. Właśnie, dlatego ważne jest, abyśmy wybrali peeling, który nie będzie zbyt ostry i gruboziarnisty. Jeśli nie wiemy, czy kosmetyk jest odpowiedni do skóry dekoltu, możemy zastosować domowe metody.

W celu przygotowania domowego kosmetyku dobrze jest zajrzeć do kuchni. Znajdziemy tam potrzebne produkty cukier, płatki owsiane, czy kawa, świetnie się sprawdzą w roli naturalnego pilingu. Dodatkowo kawa, dzięki zawartości kofeiny, ma działanie antycellulitowe.

Kolejnym etapem dbania o skórę dekoltu, jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie. Ważne, byśmy dobrali odpowiednie kosmetyki do rodzaju skóry i wieku. Po pozbyciu się zbędnego naskórka nasza skóra świetnie będzie chłonęła kosmetyki nawilżające i ujędrniające, więc zdecydowanie warto je stosować. Nakładając wybrany przez nas kosmetyk, dobrze jest dodatkowo wykonać masaż, który poprawia ukrwienie i ujędrnienie skóry.

 

Chrońmy skórę przed promieniami UV

Innym, niezwykle istotnym elementem codziennej pielęgnacji jest ochrona dekoltu przed słońcem. Jak już wspomnieliśmy, skóra w tym miejscu jest wrażliwa. Gdy w lecie wybieramy sukienki lub koszulki z wycięciem, często zapominamy o ochronie. Zdaniem ekspertów, bezwzględnie przed każdym wyjściem z domu, powinniśmy stosować odpowiedni preparat z filtrem UV. Jeśli nie będziemy tego robić, nasza skóra będzie się szybciej starzeć i straci na atrakcyjności. Dodatkowo naskórek będzie się złuszczać i wysuszać.

Te metody możemy stosować sami w domu w ramach codziennej higieny, jednak nie uzyskamy takich efektów jak z pomocą lekarza.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej najlepiej stosować na dekolt?

W Preibisz SkinDoctors szczególnie zalecamy dwa rodzaje zabiegów do pielęgnacji dekoltu i szyi. Dużym zainteresowaniem i naszą rekomendacją cieszą się zabiegi, przy użyciu nici liftingujących. (to podlinkować do zabiegu)

Jak działają i jakie dają efekty nici liftingujące?

Pierwszą metodą, która może znacząco poprawić wygląd naszego dekoltu, są nici liftingujące. Zapewniają one efekt odmłodzenia, jednocześnie zabieg nie wymaga interwencji chirurgicznej i użycia skalpela. Wszystko dzięki niciom PDO, które sprawiają, że skóra jest bardziej ujędrniona, lepiej nawilżona oraz dają efekt wygładzenia i rozświetlenia, dzięki czemu skóra dekoltu rzeczywiście wygląda młodziej.

Zabieg w szczególności kierujemy do osób, po 30 roku życia, które uważają, że z upływem czasu ich ciało potrzebuje profesjonalnej pielęgnacji. Kuracja jest bardzo skuteczna, a zarazem bezpieczna. Wielu naszych Pacjentów podkreśla, że jego istotną zaletą jest brak specjalnego przygotowania, które wymagałoby uciążliwych wyrzeczeń. Zabieg nie pozostawia blizn ani znaków interwencji lekarskich, ponieważ nici prawie natychmiastowo się wchłaniają. Właśnie, dlatego, proces ten może być powtórzony wielokrotnie. Efekty utrzymują się przez okres 2 lat.

 

 

HIFU, czyli nieinwazyjna piękność

Naszym Pacjentom proponujemy także Ultraskin II HIFU, czyli najsilniejszą oraz nieinwazyjną metodę zwiększenia jędrności skóry. Zabieg jest niezwykle popularny, również nie wymaga użycia skalpela czy znieczulenia, a przede wszystkim jest bezbolesny.

Rezultaty zabiegu w Preibisz SkinDoctors są natychmiastowe. Od razu po jego wykonaniu, możemy zaobserwować wzmocnione napięcie skóry. Organizm zostaje pobudzony do regeneracji. W efekcie następuje zmniejszenie wiotkości skóry oraz długotrwały efekt liftingu. Czas trwania zabiegu waha się w granicach godziny, zaś jego efekty widoczne są aż przez 5 lat!

Istnieje wiele sposobów na pielęgnacje skóry dekoltu te, których efekty są najbardziej trwałe i efektowne jest w stanie zapewnić tylko lekarz medycyny estetycznej, dysponujący wykwalifikowaną wiedzą i specjalistycznym sprzętem.

W Preibisz SkinDoctors zawsze podchodzimy indywidualnie do potrzeb naszych Pacjentów. Powyżej przedstawiliśmy dwa spośród wielu zabiegów, które rekomendujemy na poprawę kondycji skóry szyi i dekoltu.

 

 

Poznaj się z nami bliżej

dekolt
medycyna estet
nici PDO
preibisz skindoctors
UltraSkin HIFU

VideoKONSULTACJE
UMÓW WIZYTĘ
PRZEZ INTERNET
Kontakt

KONTAKT