umów wizytę / zabieg

Specjalizacje dziecięce w Preibisz Skindoctors

W Preibisz Skindoctors otwieramy się na nowe. W trosce o najmłodszych Pacjentów wprowadziliśmy trzy specjalizacje zajmujące się zdrowiem dzieci od narodzin do 18 roku życia — dermatologię dziecięcą, ginekologię dziecięcą oraz alergologię dziecięcą. Dlaczego warto odwiedzić lekarzy wyspecjalizowanych w pracy z dziećmi?

Dermatolog dziecięcy — specjalista zajmujący się skórą najmłodszych pacjentów

Skóra dziecka różni się od skóry dorosłych – jest wrażliwa i wymaga szczególnej uwagi. Dermatolog dziecięcy zajmuje się m.in. alergicznymi chorobami skóry, takimi jak atopowe zapalenie skóry czy pokrzywka, a także jej infekcjami, takimi jak ospa wietrzna, opryszczka czy liszajec zakaźny. Wizyta u dermatologa dziecięcego powinna być częścią rutynowych badań i bieżącej opieki zdrowotnej dziecka. Właściwe zdiagnozowanie i wyleczenie chorób skórnych u dzieci może przyczynić się do poprawy ich jakości życia oraz uniknięcia poważniejszych problemów zdrowotnych w przyszłości.

Ginekolog dziecięcy — czym się zajmuje i kiedy warto skonsultować się z tym specjalistą?

Ginekolog dziecięcy to specjalista, który zajmuje się zdrowiem intymnym najmłodszych pacjentek — dziewcząt i nastolatek. Przeprowadza badania oraz udziela porad związanych z tematyką narządów płciowych, menstruacji i seksualności u dzieci. Wizyta u ginekologa dziecięcego może być konieczna w przypadku nieprawidłowych objawów, takich jak nieprawidłowości w budowie narządów płciowych, krwawienia poza cyklem, ból brzucha, zakażenia układu moczowo-płciowego, a także przed rozpoczęciem aktywności seksualnej. 

Alergolog dziecięcy — kiedy warto udać się na wizytę?

Alergolog dziecięcy to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych u najmłodszych pacjentów. Warto udać się do niego w przypadku, gdy dziecko ma powtarzające się objawy alergii, takie jak katar sienny, kaszel, wysypka, świąd skóry, problemy z oddychaniem czy trawieniem. Również w przypadku wystąpienia ciężkich objawów alergii, takich jak obrzęk naczynioruchowy czy anafilaksja, konieczna jest szybka konsultacja z alergologiem dziecięcym. U dzieci alergie są wywoływane głównie przez produkty spożywcze, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże ustalić, jakich produkty powinno ono unikać.

 

Zapraszamy do zapisów telefonicznych lub online.

KLIKNIJ I SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.

    Możesz również zadzwonić do nas: 22 126 80 00 lub napisać: recepcja@preibisz.com