Strona główna | Aktualności | CO MI DOLEGA? ODCINEK 4

CO MI DOLEGA? ODCINEK 4

CO MI DOLEGA?, ODCINEK 4, 13.11, GODZ. 22:30

 

Historia młodej kobiety, która nagle garściami zaczęła tracić włosy, brwi i rzęsy. Co się stało, że Marta w mgnieniu oka straciła atrybuty kobiecości? Internet wskazał cztery potencjalne choroby trichotillomania, łysienie plackowate uogólnione, choroba Addisona i łysienie androgenowe. Diagnozę postawią specjaliści dr Joanna Kuschill – Dziurda, dr Iwona Manikowska i dr Łukasz Preibisz.

Katarzyna bardzo chce zostać mamą. Mimo wielu podejmowanych prób, nie udaje się. Kobieta ma również problemy z nadmiernym poceniem i niestabilną masą ciała. Zdrowe odżywianie, dbałość o kondycję oraz liczne ćwiczenia nie pomogły. Co jej dolega? Internet podpowiedział cztery choroby: wczesna menopauza, zespół Cushinga, zespół policystycznych jajników, niedoczynność tarczycy. Na pytanie odpowiedzą eksperci dr Jacek Tulimowski, dr Joanna Kuschill – Dziurda, dr Iwona Manikowska i dr Maciej Tyczyński.

Dariusz był aktywnym sportowcem. Uwielbiał crossowe wyprawy na rowerze. Intensywny wysiłek fizyczny pozwolił mu zbudować ciało prawdziwego atlety. Z czasem zaczęła spadać jego wydolność, a mężczyzna zaczął mieć problemy z poruszaniem się. Nogi stały się szczupłe, a mięśnie podudzia mniej widoczne. Nie może stanąć na palcach ani ukucnąć. Co mu dolega? Czy jest to rdzeniowy zanik mięśni, choroba Markota Mariego – Tootha,  choroba Burgera, uszkodzenie rdzenia kręgowego? Na to pytanie odpowiedzą eksperci dr Adam Ogonowski, dr Maciej Tyczyński i dr Iwona Sarzyńska – Długosz.

Umów wizytę

UMÓW NA WIZYTĘ


Kontakt

KONTAKT