Strona główna | Aktualności | CO MI DOLEGA? ODCINEK 3

CO MI DOLEGA? ODCINEK 3

CO MI DOLEGA? ODCINEK 3, EMISJA: 6.11, GODZ. 22:30

 

Kuba jest wytykany przez rówieśników palcami za sprawą swojej dysfunkcjonalności. Nastolatek ma problemy ze złączeniem stóp i tym samym z poruszaniem się. Mimo napotykanym trudnościom walczy o swoje pasje, realizuje się i osiąga sukcesy. Co mu dolega? Czy Kuba ma achondroplazję, krzywicę, koślawość kolan czy gon artrozę? Na to pytanie odpowiedzą eksperci dr Maciej Tyczyński i dr Adam Ogonowski.

Dla Karoliny choroba na którą cierpi zmusiła ją do zrezygnowania z zawodu. Białe, nierówne plamy na jej ciele są na tyle wstydliwe, że w okresie letnim stara się ukryć ciało pod ubraniami. Nie może nosić odkrytej odzieży również ze względu na słońce, które parzy skórę, powodując powstawanie bolesnych pęcherzy. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedzą eksperci: dr Łukasz Preibisz, dr Iwona Manikowska i dr Joanna Kuschill – Dziurda. Rozpatrzą choroby zaproponowane przez Internet: ostuda, łupież pstry, bielactwo, hiperpigmentacja pozapalna.

Zygmunt od dłuższego czasu narzeka na częste nocne wizyty w toalecie, które odbijają się na jego samopoczuciu. Nie może spać i jest rozdrażniony. Co mu dolega? Przepuklina pęcherza moczowego, udar mózgu, rak prostaty czy zapalenie pęcherza moczowego? Diagnozę postawią lekarze dr Iwona Manikowska, dr Jacek Tulimowski i dr Maciej Tyczyński.

Umów wizytę

UMÓW NA WIZYTĘ


Kontakt

KONTAKT