Strona główna | Aktualności | CO MI DOLEGA? ODCINEK 2

CO MI DOLEGA? ODCINEK 2

CO MI DOLEGA? ODCINEK 2, EMISJA: 30.10, GODZ. 22:30

Ksenia to młoda kobieta, która od ponad sześciu lat zmaga się ze szpecącymi zmianami narastającymi na paznokciach u stóp. Nieestetyczne, często bolesne zniekształcenia powodują duży dyskomfort u pacjentki i poczucie wstydu. Jednym z jej małych marzeń jest możliwość założenia odkrytego obuwia i udanie się na masaż stóp. Z obiektywnych powodów unika eksponowania ich i pokazywania komukolwiek. Pierwsze swoje kroki skierowała do komputera celem sprawdzenia na jakie schorzenie może cierpieć. Internet podpowiedział cztery z nich: bakteryjne zakażenie paznokci, angiopatia cukrzycowa, grzybica paznokci i miażdżyca naczyń kończyn dolnych. Jednak pomoc eksperta jest nieoceniona. Z pomocą trzydziestoparolatce przybywa zespół lekarzy z programu „Co mi dolega?” – dr Iwona Manikowska, dr Łukasz Preibisz i dr Maciej Tyczyński, aby postawić właściwą diagnozę i zaplanować leczenie.

W programie poznamy także Darię. Od lat na różnych częściach jej ciała pojawiają się zmiany skórne. Czasami wykwity swędzą i są bardzo uciążliwe, ale to nie stanęło na przeszkodzie, aby kobieta oddawała się swojej pasji, jaką jest taniec. Na jej nieszczęście stres wzmaga tylko objawy. Pojawiają się nowe, a dotychczasowe zaogniają. Co jej dolega? Czy uprawianie sportu nie pogorszy jej stanu zdrowia? Nasi eksperci w składzie dr Łukasz Preibisz, dr Iwona Manikowska, dr Joanna Kuschill – Dziurda i dr Maciej Tyczyński przyjrzą się czterem chorobom wskazanym przez Internet: świerzb, grzybica skory, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry.

Marcin w młodym wieku stracił nogę w wyniku wypadku. To jednak nie jedyny powód jego zmartwienia. Na kikucie zaczęła rozrastać się blizna, a dodatkowo pojawił się przykurcz, który utrudnia połączenie z protezą i wpływa na komfort chodzenia. Na czole mężczyzny widoczna jest także blizna po trepanacji czaszki. Z niewiadomych przyczyn wraz z upływem czasu staje się coraz większa. Przypadkowi pacjenta przyjrzą się eksperci w składzie dr Łukasz Preibisz, dr Iwona Manikowska, dr Joanna Kuschill – Dziurda i dr Maciej Tyczyński i poddadzą analizie cztery choroby wskazane przez Internet: świerzb, grzybica skory, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry.

Umów wizytę

UMÓW NA WIZYTĘ


Kontakt

KONTAKT