Strona główna | Aktualności | CO MI DOLEGA? ODCINEK 6

CO MI DOLEGA? ODCINEK 6

CO MI DOLEGA?, ODCINEK 6, EMISJA: 27.11, GODZ. 22:30

Rzadko zdarza się, że ktoś nie lubi przebywać na słońcu. Do grona takich osób należy z pewnością Ewa, która traktuje je jak swojego największego wroga. Kobieta tak bardzo stara się go unikać, że zdecydowała się na ślub zimą. Uskarża się na swędzące i nieestetyczne zmiany na dłoniach i stopach. Niekiedy pojawiają się także pęcherze wypełnione płynem. Czy rzeczywiście kontakt ze słońcem może być przyczyną ich występowania? Internet na podstawie objawów podpowiedział cztery choroby: pokrzywka słoneczna, liszaj płaski, świerzbiączka letnia i toczeń rumieniowaty. Diagnozę postawią dr Joanna Kuschill – Dziurda, dr Iwona Manikowska i dr Łukasz Preibisz.

41-letni Adam z trudem się porusza, a godzinny spacer jest ponad jego siły. Nogi są mocno opuchnięte, bolesne, kłujące. Stopy są powiększone, a dolegliwości nasilają się w trakcie wzmożonej aktywności. Co dolega Adamowi? Na to pytanie odpowiedzą eksperci prof. Rita Hansdorfer – Korzon, dr Iwona Manikowska i dr Jacek Tulimowski.  Zespół Klippel – Trenaunay’a. Obrzęk lipidowy, zespół nerczycowy, obrzęk limfatyczno – żylny z otyłością. Którą z chorób zaproponowanych przez Internet potwierdzą lekarze?

Sandra to młoda malarka, której nogi pokryte są siatką mocno widocznych żył. Kobieta latem chodzi w rajstopach lub spodniach. Dlaczego kończyny dwudziestolatki są bolesne i pełne uwydatnionych naczyń krwionośnych? Objawy choroby mogą świadczyć o czterech schorzeniach wskazanych przez Internet: marskość wątroby, zakrzepica żył, niewydolność żylna kończyn dolnych i niewydolność prawej komory serca. Diagnozę postawią dr Maciej Tyczyński, dr Jacek Tulimowski i dr Łukasz Preibisz.

Umów wizytę

UMÓW NA WIZYTĘ


Kontakt

KONTAKT