Strona główna | Aktualności | CO MI DOLEGA? ODCINEK 5

CO MI DOLEGA? ODCINEK 5

CO MI DOLEGA?, ODCINEK 5, EMISJA: 20.11, GODZ. 22:30

Milena to młoda mama trójki dzieci. Jako żona, a przede wszystkim jako kobieta chce czuć się atrakcyjnie. Niestety pod długimi rękawami koszul i spodni skrywa swoje kompleksy. Od lat wstydzi się swojego nadmiernego owłosienia, dlatego tak skrzętnie skrywa ciało dotknięte tym problemem. Jej zmagania trwają od 12 roku życia, kiedy zauważyła, że jej nogi i ręce zaczynają pokrywać silne i ciemne włosy. Internet wskazał na cztery możliwe choroby: wrodzony przerost nadnerczy, hirsutyzm, hipertrychoza i guz nadnerczy. Diagnozę postawią dr Jacek Tulimowski, dr Joanna Kuschill – Dziurda i dr Lukasz Preibisz.

41 – letni Dariusz zmaga się z wieloma dolegliwościami. Zawroty i bóle głowy towarzyszą mu każdego dnia, podobnie jak zdziwiony wzrok przechodniów. Ich uwagę przykuwa twarz mężczyzny, która nie jest symetryczna. Lewa część twarzy Dariusza „opada”. Na dodatek cierpi na zaburzenia równowagi, które są szczególnie uciążliwe przy wykonywaniu pracy. To ciężkie i fizyczne zajęcie, gdyż mężczyzna na co dzień jest wulkanizatorem. Obawia się, że pewnego dnia objawy choroby uniemożliwią mu wykonywanie zawodu. Co mu dolega i dlaczego dopiero teraz szuka diagnozy? Specjaliści zweryfikują, która z chorób zaproponowanych przez Internet odpowiada objawom Darka? Czy będzie to porażenie Bella, dysmorfia twarzoczaszki, choroba Recklinghausena czy może rak kości twarzy? Diagnozę postawią dr Iwona Sarzyńska – Długosz , dr Maciej Tyczyński i dr Adam Ogonowski.

Magda od lat zmaga się z niesamowitym bólem. Wielokrotnie słyszała, że jest hipochondryczką a ból towarzyszący menstruacji jest czymś normalnym, co towarzyszy każdej kobiecie. Dlaczego więc jej cierpienie jest nie do zniesienia? Każdego dnia jest rozdrażniona i przemęczona. Ma wrażenie wypadającej macicy. Życie intymne kobiety nie należy do udanych. Stosunki płciowe są bolesne, co sprawia, że przez wiele lat musiała udawać orgazmy. Specjaliści w składzie dr Jacek Tulimowski, dr Iwona Manikowska i dr Joanna Kuschill – Dziurda przyjrzą się chorobom wskazanym przez Internet.  Zespół jelita drażliwego, endometrioza, zespół policystycznych jajników czy rak szyjki macicy – co dolega Magdzie?

Umów wizytę

UMÓW NA WIZYTĘ


Kontakt

KONTAKT